Кисіль з варення

Стільки варіантів киселів з варення? Густі і звичайні киселі з варення – вишневого, смородинового, малинового

Кисіль з варення

Кисіль посеред літа? Який побажаєте! А якщо у віконце мете пороша і в магазинах замість свіжих фруктів тільки заморські гранати, банани та апельсини? Ось тоді і відкриваємо комору і на світ з’являються банки заготовленого варення. Абрикосове, малинове і чорничне. Полуниця, ожина і вишня – все йде в хід! А киселі які… ні в казці сказати!

Кисіль з варення – загальні принципи приготування

• Варення можна зварити як рідкі питні киселі, так і більш густі – десертні. Варення використовується як основа для приготування «компоту», який згущують до потрібної концентрації крохмалем.

• Середнє співвідношення картопляного крохмалю для приготування питного киселя – дві столові ложки на чотири склянки ягідного або фруктового відвару. При додаванні більшої кількості згущується продукту, отримують густі десертні киселі, які зазвичай вживають в охолодженому вигляді. При використанні кукурудзяного крохмалю, норму продукту слід збільшити в два рази.

• Основу, так званий компот, можна зварити з будь-якого варення. Найбільш ароматним напій або десерт виходить з перекручених чи перетертих з цукром ягід, а також з додаванням свіжих фруктів.

• Варення розводять водою і доводять до кипіння, після чого відціджують приготовлену основу через сито, якщо ягоди містять дрібні кісточки або використовують друшляк, якщо використовувалося фруктове варення. Відціджений відвар доводять до кипіння і заварюють розведеним у воді крохмалем.

• Щоб готується напій або десерт вийшов однорідним, крохмальну воду вводять, вливаючи тонким струменем, інтенсивними круговими рухами розмішуючи вміст ємності. На повільному вогні, не даючи закипіти, кисіль протягом двох хвилин доводять до готовності, після чого охолоджують.

• Питні киселі з варення можна вживати відразу після приготування або після охолодження.

• Густі десертні киселі можна готувати однорідними або з шматочками ягід та фруктів залишилися після проціджування рідкої основи. Вони подаються на десерт у креманках охолодженими. Їх можна приготувати одноколірними і багатошаровими, якщо зварити кілька киселів з різних видів варення. Такі киселі можна переслоить спеціально приготованим сирним кремом. Часто десертні киселі подають під збитими вершками, які прикрашають тертим шоколадом або ягодами і фруктами, викладеними з варення.