Грузинські хачапурі

Грузинські хачапурі – гордість національної кухні. Як готувати хачапурі по-грузинськи з сиром, м’ясом, картоплею, квасолею

Грузинські хачапурі

Хачапурі – національне грузинське блюдо. Свою назву вона отримала від слів «хліб» і «сир». Видів це випічки багато. В кожному поселенні є свій рецепт приготування цієї коржі. Вони розрізняються за формою і смаком. Хачапурі по-аджарськи готують у формі човника, мергельски, імеретинськи мають форму кола.

Хачапурі по-грузинськи – основні принципи приготування

Випікають хачапурі з дріжджового, прісного і навіть листкового тіста. Справжні грузинські коржі, готують у спеціальних печах, але на сучасних кухнях їх смажать на сковороді або випікають в духовці.

Справжні хачапурі готують з тіста на основі кисломолочних продуктів. Для цього підійде простокваша, кефір або мацоні. Борошно просівають гіркою, роблять заглиблення, в яке вбивають яйця, заливають кефір і замішують не надто туге тісто. Укривають рушником і залишають відпочивати.

Тісто розкочують в джгут і нарізати великими шматками. Кожен розкочують в коржик. Посередині кладуть начину і збирають краї тіста до центру. Потім розкочують її ще раз, намагаючись не натискати качалкою. Взагалі, краще розтягувати корж долонями.

Якщо ви готуєте хачапурі з дріжджового тіста, то їх краще запекти в духовці, а з прісного обсмажують на сковороді з обох сторін.

Хачапурі можна приготувати і з листкового тіста. Це звичайно не справжні хачапурі, але смак такий випічки не розчарує.

Начинку роблять з сиру, м’яса, квасолі, риби і зелені.