Варення з черешні

Варення з черешні – ніжна заготівля на зиму. Рецепти варення з черешні: з лимоном, смородиною, полуницею, пелюстками троянд

Варення з черешні

Черешня – це ягода, яка достигає першої.

Черешня стимулює імунітет, який ослаб після тривалої зими і чудово чистить судини.

З черешні варять компоти та варення, але саме джем виходить особливо смачним і ніжним.

Варення з черешні – основні принципи приготування

Ягоди черешні самі по собі не мають яскравого смаку та аромату, тому дуже часто джем готують з додаванням цедри або соку лимона та інших ягід.

В ягодах черешні часто бувають черв’ячки, які нам ні до чого, тому ягоди попередньо замочують у холодній воді на годину. Потім черешню миють, знімають ягоди з плодоніжок і видаляють кісточки. Зробити це можна декількома способами. Кісточки можна видалити за допомогою спеціального пристосування або шпилькою. Пошкоджені і зіпсовані плоди не використовують.

Вимиту й очищену черешню обсушують, перекладають в підходящий посуд і засипають цукром і перемішують. Залишають ягоди на півгодини.

Коли черешня віддасть сік, поставте посуд з ягодами на плиту і варіть їх, помішуючи, хвилин десять. Потім суміш остудіть і подрібніть.

Спосіб подрібнення залежить від результату, який ви хочете отримати. Якщо масу перетерти через сито, джем вийде ніжною, однорідної консистенції, адже в підсумку ви видалите всі шкурки.

Більш грубої консистенції вийде джем, якщо все подрібнити за допомогою блендера.

В отриману подрібнену масу додають цедру лимона або лимонну кислоту і доводять масу до кипіння. Джем розливають по стерильним, сухим банками і закочують.