Грибні котлети

Грибні котлети: рецепти та особливості. Гарніри і соуси для картопляно-грибних котлет

Грибні котлети

Гриби – особливий продукт і в кулінарії займають окрему нішу, між рослинною і тваринною їжею з-за їх будови та біохімічного складу.

При цьому, майже на 90 % вони складаються з води, решту складають білки і цінні вітаміни і мінерали.

Страви з грибів здавна готуються, як пісна їжа, вживання якої допускається при дотриманні православного посту.

Картопляно-грибні котлети – основні технологічні принципи

Говорячи про грибний кулінарії, потрібно зауважити, що цей продукт вимагає вдумливого та уважного підходу в приготуванні. Справа навіть не тільки в тому, що гриби бувають їстівними або неїстівними. Вони викликають швидке відчуття насичення, а при переїданні – важкість у шлунку. Поверхня їх ніжок і капелюшків складається з твердої оболонки – хітину, який не розчиняється, як показують лабораторні досліди, навіть у сірчаній кислоті. Тому вживати в їжу гриби потрібно в помірних кількостях, особливо в поєднанні з продуктами, які вимагають від організму великих енергетичних витрат на перетравлення. Важливо правильно збалансувати кількісний склад продуктів у страві з грибами.

Звичайно ж, страви, де гриби, згідно з рецептом ретельно подрібнюються, найбільш переважні для травлення. Мабуть так з’явилися рецепти грибних котлет.

Гриби чудово поєднуються з м’ясом, картоплею, рисом, бобовими. Цибулю і моркву чудово підкреслюють їх смак, а молочні продукти чітко виділяють грибний запах, як би вказуючи, який з компонентів у страві виступає в головній ролі.

Якщо любите готувати гриби, але не впевнені в їх безпеці, вибирайте з них найбільш легкі і зручні в обробці – печериці. Правда, вирощені в теплицях, ці гриби не мають справжнього лісового запаморочливого аромату, але це можна виправити додаванням сушеного грибного порошку – приправи. Його виробляють на основі білих грибів, які так само, як печериці, немає необхідності проварювати перед приготуванням, і їх аромат додасть яскравість будь грибів і блюда в цілому.

Що стосується приготування котлет, то технологія приготування цієї страви добре знайома навіть молодим домогосподаркам, які не мають солідного досвіду. Головне завдання в приготуванні котлет – рум’яна кірочка хрустка, соковита середина і бездоганний смак. Грибні котлети – це, найчастіше, зрази – різновид котлет з начинкою всередині.

Добре засвоюється і гармонує з грибами м’ясо курки. Крім того, гриби і куряче філе мають майже однакову тривалість теплової обробки, що дуже зручно. Звичайно, можна спробувати придумати свої варіанти грибних котлет.