Домашнє вино з полуниці

Як зробити домашнє вино з полуниці? Романтична і ароматна ягода в рецептах домашнього вина з полуниці

Домашнє вино з полуниці

При всьому багатстві і різноманітності плодових і ягідних культур на планеті, мабуть, тільки полуниця – головний і улюблений інгредієнт кухарів всього світу, коли мова йде про приготування десерту для романтичної вечері. В додаток можна подати таке ж ароматне вино, щоб підкреслити смак десерту і чарівність вечора. Правда, для приготування домашнього вина з полуниці знадобиться значно більше часу і деякий досвід в домашньому виноробстві.

Рецепти домашнього вина з полуниці – основні технологічні принципи

Полуниця або суниця, садові або лісова – ідеальна ягода для приготування вина.

Позитивна складова – аромат ягоди. Полуничним вином можна завуалювати дефекти будь-якого невдалого домашнього вина так, що буде здаватися, ніби так і було задумано.

З полуниці досить легко отримати натуральний сік, при цьому втрати будуть самими мінімальними порівняно з іншими ягідними матеріалами. Але навіть віддалений з натурального соку макуха залишається цінним для переробки виноматеріалом, компонентом для приготування соку повторного зливу, ягідного сиропу, настоянки або лікеру.

Головне увагу у виноробстві, в тому числі і в домашньому, приділяється наявності та відсоткового вмісту в плодах кислот і цукрів, які є основою сусла, а також гарантією приготування якісного вина і тривалості його зберігання.

При нормі вмісту кислоти 0,7-1,0%, у тому числі виннокам’яної і дубильної, в готовому вині, практично всі відомі садові сорти полуниці (суниці) відповідають цим показникам. Але культурні сорти суниці мають менш виражений аромат, ніж лісові ягоди, з більш високим вмістом кислот (до 1,2 – 1,3%). Домашні винороби, при можливості, прагнуть підсилити аромат домашнього вина з додаванням полуниці в сусло лісових ягід, що, відповідно, збільшує вміст кислоти в суслі.

Максимально допустиме значення кислоти для сусла – 1,4%. Тому в змішуванні лісових та садових ягід немає особливих проблем. Єдиний момент, який необхідно враховувати, при малій кількості сонячних днів, деяких інших погодних умовах, зміни структури грунту, вміст кислоти в ягодах полуниці може перевищувати допустиму норму. В таких випадках проблема підвищеного вмісту кислоти усувається розбавленням соку водою, додаванням (купажуванням) іншого, більш солодкого соку.

Але, незважаючи на майже ідеальний біохімічний склад для використання в домашньому виноробстві, вона має все ж один недолік – в цьому виноматеріалі відсутня дубильна кислота, важливий стабілізуючий компонент будь-якого вина. Для підвищення стійкості і стабілізації смаку танін (дубильна кислота) додається після бродіння. В якості цієї добавки можна використовувати танін, що продається в аптеці. Дубильні речовини також містяться у деяких плодах (черемха, айва, хурма).

Наступний компонент винного сусла – цукор. Від його кількості залежить нормальне бродіння, спіртуозность та смак готового вина. Цукор необхідний винним дріжджам, як джерело енергії. При його переробці грибки утворюють спирт. Більше цукру – вище спіртуозность вина. Природний рівень цукристості полуниці становить 4-10% При таких показниках можна отримати слабка і нестійка домашнє вино з полуниці. Мінімально допустима спіртуозность для сухих вин – 9 %. Для збільшення міцності на один градус в сусло додається по 20 г цукру на кожен літр.

До питань зберігання вина цукор теж має безпосереднє відношення. Цукор оберігає напій від розвитку шкідливих для вина мікроорганізмів, виконуючи роль консерванта. Він же надає стійкість винам з низьким вмістом алкоголю. Після припинення бродіння цукор додається додатково. Його кількість регулюється вимогами, що пред’являються до виду напою.

Для неміцного домашнього вина з полуниці цілком достатньо диких дріжджів, які живуть на поверхні всіх плодово-ягідних культур в природних умовах. Але для більш міцних, десертних і лікерних вин, полуничне сусло рекомендується додавати культури винних дріжджів, вирощені у спеціальних штучних умовах.

У свою чергу, дріжджам необхідно забезпечити оптимальні умови для роботи. Головне – температурний режим. На початковому етапі, при зброджуванні сусла, його температура може досягати 25 градусів, але ідеальною для бродіння вина вважається t18-22 градуси. При виготовленні домашніх вин також потрібно знати, що найнижча критична температура для роботи сусла – 14 градусів, а при +10 градусів винні дріжджі в суслі гинуть. При +25 градусів сусло продовжує «бродити», хоча і не дуже активно. Дріжджі, як і всі живі організми, реагують на навколишнє середовище, їх працездатність знижується в жарких умовах. У деяких випадках, коли дріжджам не вистачає їжі, в сусло додається сіль амонію (нашатир).

Залишається додати, що після одержання соку, його аналізу і поліпшення біохімічних показників, додавання дріжджів, весь процес подальшого приготування домашнього вина з полуниці полягає в бродінні, освітлення та зняття з осаду, танизации і подслащивании, витримці і дозріванні, розливі та зберіганні. Як бачимо, нічого складного. Тільки треба запастися терпінням, яке дуже необхідно в виноробстві, і випробувати кілька рецептів домашнього вина з полуниці, хоча б у невеликих кількостях, для початку.

При розрахунку необхідної кількості ягід ля отримання соку потрібно враховувати, що з 1 кг суниці садової ананасної виходить 650-690 мл натурального соку; з лісової – 600-620 мл.