Домашнє вино з полуниці

Як зробити домашнє вино з полуниці? Романтична і ароматна ягода в рецептах домашнього вина з полуниці

Домашнє вино з полуниці

При всьому багатстві і різноманітності плодових і ягідних культур на планеті, мабуть, тільки полуниця – головний і улюблений інгредієнт кухарів всього світу, коли мова йде про приготування десерту для романтичної вечері. В додаток можна подати таке ж ароматне вино, щоб підкреслити смак десерту і чарівність вечора. Правда, для приготування домашнього вина з полуниці знадобиться значно більше часу і деякий досвід в домашньому виноробстві.

Рецепти домашнього вина з полуниці – основні технологічні принципи

Полуниця або суниця, садові або лісова – ідеальна ягода для приготування вина.

Позитивна складова – аромат ягоди. Полуничним вином можна завуалювати дефекти будь-якого невдалого домашнього вина так, що буде здаватися, ніби так і було задумано.

З полуниці досить легко отримати натуральний сік, при цьому втрати будуть самими мінімальними порівняно з іншими ягідними матеріалами. Але навіть віддалений з натурального соку макуха залишається цінним для переробки виноматеріалом, компонентом для приготування соку повторного зливу, ягідного сиропу, настоянки або лікеру.

Головне увагу у виноробстві, в тому числі і в домашньому, приділяється наявності та відсоткового вмісту в плодах кислот і цукрів, які є основою сусла, а також гарантією приготування якісного вина і тривалості його зберігання.

При нормі вмісту кислоти 0,7-1,0%, у тому числі виннокам’яної і дубильної, в готовому вині, практично всі відомі садові сорти полуниці (суниці) відповідають цим показникам. Але культурні сорти суниці мають менш виражений аромат, ніж лісові ягоди, з більш високим вмістом кислот (до 1,2 – 1,3%). Домашні винороби, при можливості, прагнуть підсилити аромат домашнього вина з додаванням полуниці в сусло лісових ягід, що, відповідно, збільшує вміст кислоти в суслі.

Максимально допустиме значення кислоти для сусла – 1,4%. Тому в змішуванні лісових та садових ягід немає особливих проблем. Єдиний момент, який необхідно враховувати, при малій кількості сонячних днів, деяких інших погодних умовах, зміни структури грунту, вміст кислоти в ягодах полуниці може перевищувати допустиму норму. В таких випадках проблема підвищеного вмісту кислоти усувається розбавленням соку водою, додаванням (купажуванням) іншого, більш солодкого соку.

Але, незважаючи на майже ідеальний біохімічний склад для використання в домашньому виноробстві, вона має все ж один недолік – в цьому виноматеріалі відсутня дубильна кислота, важливий стабілізуючий компонент будь-якого вина. Для підвищення стійкості і стабілізації смаку танін (дубильна кислота) додається після бродіння. В якості цієї добавки можна використовувати танін, що продається в аптеці. Дубильні речовини також містяться у деяких плодах (черемха, айва, хурма).

Наступний компонент винного сусла – цукор. Від його кількості залежить нормальне бродіння, спіртуозность та смак готового вина. Цукор необхідний винним дріжджам, як джерело енергії. При його переробці грибки утворюють спирт. Більше цукру – вище спіртуозность вина. Природний рівень цукристості полуниці становить 4-10% При таких показниках можна отримати слабка і нестійка домашнє вино з полуниці. Мінімально допустима спіртуозность для сухих вин – 9 %. Для збільшення міцності на один градус в сусло додається по 20 г цукру на кожен літр.

Ще смачненьке:  Домашнє вино з родзинок

До питань зберігання вина цукор теж має безпосереднє відношення. Цукор оберігає напій від розвитку шкідливих для вина мікроорганізмів, виконуючи роль консерванта. Він же надає стійкість винам з низьким вмістом алкоголю. Після припинення бродіння цукор додається додатково. Його кількість регулюється вимогами, що пред’являються до виду напою.

Для неміцного домашнього вина з полуниці цілком достатньо диких дріжджів, які живуть на поверхні всіх плодово-ягідних культур в природних умовах. Але для більш міцних, десертних і лікерних вин, полуничне сусло рекомендується додавати культури винних дріжджів, вирощені у спеціальних штучних умовах.

У свою чергу, дріжджам необхідно забезпечити оптимальні умови для роботи. Головне – температурний режим. На початковому етапі, при зброджуванні сусла, його температура може досягати 25 градусів, але ідеальною для бродіння вина вважається t18-22 градуси. При виготовленні домашніх вин також потрібно знати, що найнижча критична температура для роботи сусла – 14 градусів, а при +10 градусів винні дріжджі в суслі гинуть. При +25 градусів сусло продовжує «бродити», хоча і не дуже активно. Дріжджі, як і всі живі організми, реагують на навколишнє середовище, їх працездатність знижується в жарких умовах. У деяких випадках, коли дріжджам не вистачає їжі, в сусло додається сіль амонію (нашатир).

Залишається додати, що після одержання соку, його аналізу і поліпшення біохімічних показників, додавання дріжджів, весь процес подальшого приготування домашнього вина з полуниці полягає в бродінні, освітлення та зняття з осаду, танизации і подслащивании, витримці і дозріванні, розливі та зберіганні. Як бачимо, нічого складного. Тільки треба запастися терпінням, яке дуже необхідно в виноробстві, і випробувати кілька рецептів домашнього вина з полуниці, хоча б у невеликих кількостях, для початку.

При розрахунку необхідної кількості ягід ля отримання соку потрібно враховувати, що з 1 кг суниці садової ананасної виходить 650-690 мл натурального соку; з лісової – 600-620 мл.

1. Рецепт домашнього вина з полуниці садової та лісової: вино десертне

Склад:

 • Полуниця 6,5 кг
 • Суниця, лісова 5,0 кг
 • Цукор 4,1 кг
 • Винні дріжджі 3 р
 • Дубильна кислота 20 г
 • Винний камінь 16 р

Технологія приготування:

Свіжі ягоди переберіть, видалити чашолистки, не моя, помістіть під прес. Вичавлені залишки ягід можна використовувати для приготування настоянки.

Приготований цукор вводиться в сусло частинами, тому необхідну кількість потрібно розділити на частини:

1,1 кг цукру ввести в сусло спочатку, розчинивши його в свіжому вичавленому полуничному соку і додавши винну кислоту; Приготоване таким чином сусло вилийте в скляний бутель, заповнивши його не більше, ніж на 2/3 об’єму. Встановивши водяний затвор, стежте за ходом бродіння.

Після завершення фази бурхливого бродіння, коли виділення бульбашок газу стане помірним, додайте ще 500 г цукру, попередньо відлив невелику частину сусла і розчинивши в ньому порцію цукру. Цукор не повинен осісти на дно бутлі – треба, щоб він відразу включився в процес.

Ще смачненьке:  Компот з яблук і апельсинів

Продовжуйте додавати цукор порціями через кожні 5-7 днів бродіння. Залишилася порцію (0,5 кг) потрібно додати лише після того, як готове молоде вино буде зняте з осаду і осветлено. Для цього потрібно знову відлити невелику порцію вина, розчинити в ньому танін і змішати із загальною масою. Дайте провину вистояти ідо прозорості, знову перелийте в чисту ємність. Додайте останню порцію цукру, перемішувати до розчинення. Після провину потрібно дати дозріти протягом 2-3 місяців. Слідкуйте за ним. Подальший догляд полягає в переливке вина (один раз в два тижні). Якщо вино буде зберігатися в пляшках, то покладіть їх у підвалі на полицях горизонтально, щоб пробки були мокрими.

2. Рецепт домашнього вина з полуниці садової. Лікерне вино

Склад:

 • Сік, полуничний 7,0 л
 • Цукор 5,1 кг
 • Виннокаменная кислота 70 г
 • Танін 30 г
 • Дріжджі, винні 5 г

Спосіб приготування:

2,1 кг цукру залишаються для підсолоджування лікерного вина на завершальному етапі приготування; 3,0 кг діляться на дві рівні частини. 1,5 кг цукру разом з винним каменем і дріжджами розчиняються в свіжому соку. Сік переливають в пляшку, залишаючи 1/3 частина вільного простору для бродіння і подальшого додавання цукру. При появі перших ознак зброджування (спінювання поверхні сусла) встановлюється водяний затвор. Наступну частину цукру додають не раніше, ніж через 10 діб після стихання самої активної фази бродіння.

Освітлення сусла і осідання осаду на дні ємності сигналізує, що пора знімати вино з осаду, додавати танін і останню частину цукру. Для цього 2,1 кг цукру розчиніть при постійному помішуванні разом з таніном. Налити вино в чистий бутель. Затвор можна прибрати, закривши вино пробкою чи кришкою. Коли вино стане повністю прозорим, знову перелийте його, видаливши осад, і перенесіть лікерне вино в підвал на зберігання. Контролюйте вологість у підвалі. Два рази в місяць краще переливати вино. Через 4 місяці вино можна розлити в пляшки і запечатати. Після року зберігання воно придбає чайний колір, зберігши полуничний букет.

3. Рецепт домашнього вина з полуниці. Кріплене вино

Склад:

 • Сік, полуничний натуральний 6,9 л
 • Цукор 1,4 кг (+ 1,2 кг для підсолоджування)
 • Горілка (40%) 0,75 л
 • Дубове листя

Порядок приготування:

На час бродіння вина ставимо настоянку дубових листків на горілці для екстрагування. В цю ж посуд можна додати гущу, що залишилася при отриманні полуничного соку, для посилення аромату кріпленого вина. У літрову банку покладіть свіжі вимиті і злегка висушені, подрібнені листя дуба. Банку щільно закрийте і поставте в теплі. Не забувайте її періодично струшувати, щоб посилити екстрагування. Коли вино буде готове, настоянку треба фільтрувати, щоб з’єднати її з молодим вином і закріпити його, повністю зупинивши бродіння.

В емальованому посуді змішайте цукор і полуничний сік, добре розмішайте і перелийте готове сусло в бутель для бродіння. Після появи піни, запечатайте бутель затвором і дочекайтеся повної зупинки бродіння. Дайте молодому вину постояти два тижні, щоб осад випав на дно. Вилийте вино, видаливши осад. Робіть це обережно, щоб не взмучивать осіли частинки.

Ще смачненьке:  Коньяк з самогону в домашніх умовах

Осад можна використовувати як закваски для домашніх вин з плодів більш пізнього строку дозрівання.

Зняте молоде вино підсолодіть, додавши другу частину приготованого цукру, влийте готову і очищену настоянку. Поставте для витримки не менше, ніж на місяць. Зберігайте його при цьому в прохолодному підвалі. Повторіть зняття з осаду і розлийте в пляшки.

4. Рецепт домашнього вина з полуниці. Міцне Вино столове

 • Склад:
 • Садова суниця, ананасна 14 кг
 • Цукор 1,6 кг
 • Танін 75 г

Спосіб приготування:

Зрілі, відібрані ягоди розім’яти і змішати з цукром. Через добу пропустити через щільний фільтр зброджений сік і перелити його в підготовлений бутель. Запечатайте сусло затвором і, помістивши його у відповідне місце, дочекайтеся повної зупинки бродіння і осідання винних дріжджів на дно. Додайте в молоде вино танін. Через кілька днів він має стати ще прозорішим. Знову молоде вино зніміть з осаду і перелийте в інший стерильний бутель, який потім перенесіть для витримки і дозрівання в прохолодне приміщення (12-14 градусів).

5. Простий рецепт домашнього вина з полуниці. Вино столове сухе

Склад:

 • Сік садових ягід 8,5 л
 • Суниця лісова 9,0 кг
 • Цукор 2,4 кг

Приготування:

Лісові ягоди переберіть, подрібніть і додайте в сік садової полуниці разом з цукром. Поставте сусло для зброджування при 25 градусів, а потім перелийте в бутель. Встановіть затвор. Всі подальші етапи приготування вина описано в попередньому рецепті.

Порада: щоб сухе вино було більш стійким до хвороб при зберіганні, покладіть в бутель, в якому воно буде зберігатися в підвалі, полотняний мішечок, заповнений дубовою корою.

6. Рецепт домашнього вина з полуниці. Ігристе напівсолодке вино мускатне

Склад:

 • Лісова, і садова суниця (1:1) 10 кг
 • Цукор 2,5 кг
 • Мускатний горіх, подрібнений 30 г

Порядок приготування:

З підготовлених ягід зробіть мезгу, додавши до неї 2 кг цукру. Зброджених мезгу фільтруйте, вилийте отриманий сік в бутель і додайте мелений мускатний горіх. Закрийте горлечко затвором. Готове, прояснена молоде вино з’єднайте з рештою цукру, розмішайте і розлийте в пляшки з-під шампанського. Ретельно укупорьте. Витримайте пляшки 24 години при кімнатній температурі, а потім перенесіть їх у підвал. Укладіть горизонтально і зберігайте при 10-14 градусів. Дегустувати ігристе вино можна не раніше, ніж через півроку.

Рецепти домашнього вина з полуниці – корисні поради та хитрості

 • Натуральні пробки для закупорювання вина можна використовувати повторно. Щоб запечатати пляшку з хорошим домашнім вином, залийте пробки окропом і почекайте, коли вони стануть м’якими. Запечатайте вино в пляшках. Після, якщо використаних пробках є наскрізні отвори, залишені штопором при розпечатуванні, залийте їх розплавленим бджолиним воском, оберніть горлечко скотчем.
 • Обов’язково маркіруйте зроблене домашнє вино, залишене для витримки. Потрібно вказувати на етикетках вид вина, фортеця (вміст цукру), дату виготовлення. Домашній винний льох може і повинен бути краще найзнаменитіших у світі.