Брага з абрикосів

Брага з абрикосів – як її зробити правильно? Інгредієнти, рецепти і рекомендації з приготування браги з абрикосів

Брага з абрикосів

Абрикос – один з найпопулярніших фруктів у країнах пострадянського простору, він програє конкуренцію, мабуть, тільки яблуку.

Завдяки прекрасним смаковим якостям і відносній дешевизні цей фрукт використовується в нашій країні і як сировину для приготування ароматного алкогольного напою.

Даний матеріал для тих, хто цікавиться, як же приготувати брагу з абрикосів.

Загальні принципи приготування браги з абрикосів

Абрикоси у нас люблять всі: це прекрасний помаранчевий фрукт своїм кольором, смаком і ароматом уособлює прекрасна пора року – літо. Разом з тим абрикосове дерево буває і досить непередбачувано своїм урожаєм – іноді воно скидає з себе по весні квітки і не радує господарів урожаєм, але найчастіше навіть при, здавалося б, не найкращих погодних умовах, може видати подарувати неймовірну кількість плодів. І тоді трапляється так, що деякі садівники часом навіть не знають, куди його потім дівати.

Найчастіше крім вживання в готовому вигляді абрикоси використовуються в якості варення або кураги. Але багато гурмани використовують його по-своєму – готують брагу з абрикосів. Далеко не всім пощастило скуштувати цей дивовижний напій, але він безперечно варто того, щоб його спробувати.

При виготовленні рецепта цього прекрасного напою в класичному вигляді, тобто без використання цукру і дріжджів, у господарів може отримати один з кращих фруктових дистилятів з м’яким, тонким присмаком і ароматом. Щоб отримати відмінну брагу з абрикосів, упор в першу чергу повинен робитися на 3 основних компоненти: якість, кількість і швидкість, тому кожна з цих складових буде розглянута нижче більш детально.

Зібрати достатню кількість врожаю абрикос в хороший рік – завдання зовсім не складна, так як всього з трьох дерев можуть бути зібрані близько 25-30 кг, а іноді і більше падалиці, особливо після серйозної грози з поривчастим вітром. Само собою, частину врожаю піде на варення та інші солодощі, але для браги такої кількості плодів буде з надлишком.

Ще смачненьке:  Настоянка на лимоні

Оскільки абрикос, на відміну від багатьох інших фруктів і ягід, являє собою великий плід з ніжною м’якоттю, проблем з його очищенням і перетворенням в пюре вручну виникнути не повинно. У цьому фрукті високий вміст цукор – у межах 12-15%, при цьому сахароза простіше розпадається на спирти та інші другорядні продукти в період бродіння, ніж штучний цукор.

Рецепти (інгредієнти і спосіб приготування)

Отже, для приготування домашнього алкоголю з абрикосів нам знадобляться наступні компоненти:

  • абрикоси – 10 кг. Можна брати плоди будь-якого сорту, головне, щоб вони були доспелыми, можна навіть перестиглі, підійдуть також пом’яті і дрібні абрикоси. Слідкуйте, щоб у плодах не потрапляло цвілі і гнилизни, це дуже важливо;
  • вода – 10-15 літрів. Вода обов’язково чиста, без сміття;
  • цукор – 5 кг (необов’язково);
  • дріжджі – 20 г сухих (необов’язково).

Готується цей алкогольний напій наступним чином:

1) беремо потрібно кількість плодів (важливий момент при виготовленні без дріжджів) і видаляємо з них кісточки, це потрібно для того, щоб напій потім не гірчив;

2) за допомогою блендера або вручну переробляємо м’якоть з абрикосів в однорідну масу, яку потім потрібно скласти в ємність для бродіння;

3) додаємо воду, цукор і розведені згідно інструкції дріжджі (потрібно для швидкого бродіння) і ретельно перемішуємо. Якщо напій буде готуватися без цукру, підготуйте 7-10 л води, якщо з ним – 15 л;

4) встановлюємо на шийці тари водяний затвор (гумова рукавичка з отвором в пальці) і переносимо в темне місце з кімнатною температурою. Через деякий час (3-48 годин, залежить від використовуваних дріжджів) почнуть виникати перші ознаки бродіння (піна, пухирці, а через дві доби рідина через затвор почне булькати і рукавичка почне надуется;

5) якщо ви використовуєте штучні дріжджі, то процес бродіння завершиться через 5 -10 днів. Визначити це можна буде за сдувшейся рукавичці і кольором браги, яка посвітлішає і отримає гіркуватий присмак. На дні при цьому утворюється осадовий шар. Це означає, що пора її переганяти;

Ще смачненьке:  Вино з вишні в домашніх умовах

6) даний процес відбувається через марлю в куб для перегонки. Проціджування – процес обов’язковий, оскільки залишилася м’якоть може пригоріти і зіпсувати смак;

7) перегонку браги можна здійснювати на будь-якому самогонному апараті. Коли рівень фортеці опуститься нижче 30% – процес збору дистиляту завершений. Щоб якість була ще краще, рекомендується провести подвійну перегонку. Важливий момент – відмовтеся від очищення самогону вугіллям або іншими способами, це може зменшити його духмяність;

8) при повторній перегонці потрібно зібрати весь отриманий дистилят і наполовину розбавити його водою, скоротивши тим самим міцність до 17-20%;

9) перші 70-100 мл виходу (при додаванні цукру 220-250 мл) повинні бути зібрані окремо. Цю частину називають «голови», вживати її заборонено. Після цього дистилят відбирається до тих пір, поки вихідна фортеця не знизиться нижче 40°, це і буде продукт, до якого ми прагнули;

10) самогон з абрикосів розбавляється водою до підходящої фортеця (як правило, 40-43%). Перш ніж почати вживати напій обов’язково повинен бути витриманий 1,5–2 дні в темному, прохолодному приміщенні.

Хитрощі і поради приготування браги з абрикосів

Також вам потрібно знати кілька рекомендацій, якщо хочете на виході отримати дійсно якісний продукт.

Для отримання дійсно якісного, ароматного напою, при його виготовленні краще обійтися без цукру. Нехай вихід буде нижче, зате якість напій буде на порядок краще.

Якщо у брагу з абрикосів не був введений цукор, то від дріжджів також слід відмовитися. Бродити продукт буде природним шляхом, а значить довше. При використанні дріжджів процес бродіння займе близько тижня, без них – близько 14-18 днів, але зате на виході вийти прекрасний напій з дивовижним смаком і ароматом.

При виготовленні напою без цукру і дріжджів, рецепт повинен виглядати таким чином:

  • пюре з абрикосів – 3 частини;
  • вода – 2 частини;
  • пюре з персиків – 1 частина (якщо є).

Завдяки наявності в напої персика він отримає більш яскраво виражений смак і контрастність. Якщо ж його не буде, як альтернативу можна використовувати абрикоси з водою. Не забудьте обов’язково виставити тару на сонце, щоб напій добре прогрівся на відкритому повітрі і почав природний процес бродіння. Якщо ж ночі досить тепло, його можна залишати на цілу добу, таким чином, денне сонце буде для нього відмінним каталізатором бродіння. Гідрозатвор слід виставляти через добу.

Ще смачненьке:  Молочний коктейль в домашніх умовах

Коли брага буде готова, її потрібно без фільтрації і освітлення виставити на перегін. Важливий момент: виставляйте напій на повільний вогонь. Це потрібно для того, щоб він не поспішаючи і поступово розпадався на фракції. Великою помилкою багатьох людей є те, щоб вони намагаються швидше завершити процес, а потім дивуються, чому напій вийшов набагато гірше. Тому стежте, щоб він не поспішаючи, по крапельці виганяли, ніяких цівок!

Як вже було згадано вище, рекомендовано робити подвійною перегін, щоб не втратити аромат. Під час другого перегону сухопарник повинен бути наповнений м’якоттю фруктів, лимонної цедри при цьому бути не повинна, так як вона легко переб’є абрикосовий аромат.

Якщо ж ви вирішили робити брагу з цукром, то перегонку можна робити стандартним способом, тобто зробити фільтрацію, зробити вогонь сильніше і нехай самогон випливає тоненькою цівкою, це також заощадить вам час.

І ще одна важлива рекомендація: ніколи не змішуйте разом абрикос і сливу, оскільки остання відразу ж переб’є чудовий аромат абрикоса. Крім цього, виготовляючи абрикосову брагу, користуйтеся окремою ємністю для бродіння і кубом для перегону, тобто в них не має більше нічого готуватися, інакше ніжний аромат абрикоса може бути загублений.

Ось, мабуть, і все, що вам потрібно знати, якщо ви хочете самостійно приготувати відмінну брагу з абрикосів на дому. Не забувайте, що для того щоб отримати високоякісний напій, кожен етап приготування потрібно робити поступово, поспіх в даному випадку може означати неякісний продукт на виході, який ви дуже швидко розчаруєтеся.