Брага з абрикосів

Брага з абрикосів – як її зробити правильно? Інгредієнти, рецепти і рекомендації з приготування браги з абрикосів

Брага з абрикосів

Абрикос – один з найпопулярніших фруктів у країнах пострадянського простору, він програє конкуренцію, мабуть, тільки яблуку.

Завдяки прекрасним смаковим якостям і відносній дешевизні цей фрукт використовується в нашій країні і як сировину для приготування ароматного алкогольного напою.

Даний матеріал для тих, хто цікавиться, як же приготувати брагу з абрикосів.

Загальні принципи приготування браги з абрикосів

Абрикоси у нас люблять всі: це прекрасний помаранчевий фрукт своїм кольором, смаком і ароматом уособлює прекрасна пора року – літо. Разом з тим абрикосове дерево буває і досить непередбачувано своїм урожаєм – іноді воно скидає з себе по весні квітки і не радує господарів урожаєм, але найчастіше навіть при, здавалося б, не найкращих погодних умовах, може видати подарувати неймовірну кількість плодів. І тоді трапляється так, що деякі садівники часом навіть не знають, куди його потім дівати.

Найчастіше крім вживання в готовому вигляді абрикоси використовуються в якості варення або кураги. Але багато гурмани використовують його по-своєму – готують брагу з абрикосів. Далеко не всім пощастило скуштувати цей дивовижний напій, але він безперечно варто того, щоб його спробувати.

При виготовленні рецепта цього прекрасного напою в класичному вигляді, тобто без використання цукру і дріжджів, у господарів може отримати один з кращих фруктових дистилятів з м’яким, тонким присмаком і ароматом. Щоб отримати відмінну брагу з абрикосів, упор в першу чергу повинен робитися на 3 основних компоненти: якість, кількість і швидкість, тому кожна з цих складових буде розглянута нижче більш детально.

Зібрати достатню кількість врожаю абрикос в хороший рік – завдання зовсім не складна, так як всього з трьох дерев можуть бути зібрані близько 25-30 кг, а іноді і більше падалиці, особливо після серйозної грози з поривчастим вітром. Само собою, частину врожаю піде на варення та інші солодощі, але для браги такої кількості плодів буде з надлишком.

Оскільки абрикос, на відміну від багатьох інших фруктів і ягід, являє собою великий плід з ніжною м’якоттю, проблем з його очищенням і перетворенням в пюре вручну виникнути не повинно. У цьому фрукті високий вміст цукор – у межах 12-15%, при цьому сахароза простіше розпадається на спирти та інші другорядні продукти в період бродіння, ніж штучний цукор.