Як зробити тушонку в домашніх умовах

Як зробити тушонку в домашніх умовах: використовуємо автоклав. Хитрощі приготування смачної домашньої тушонки в автоклаві

Як зробити тушонку в домашніх умовах

Цей консервований продукт може зберігатися тривалий час без холодильника, не втрачаючи харчової цінності і смаку.

Він став паличкою-виручалочкою для туристів, геологів, військових або просто в екстремальних ситуаціях, коли немає свіжого м’яса або неможливо займатися повноцінним приготуванням їжі.

Сьогодні у виробників консервів з’явилися серйозні конкуренти, які знають, як зробити тушонку в автоклаві в домашніх умовах.

Тушонка в автоклаві в домашніх умовах: чи є сенс?

М’ясні консерви вживає 30 відсотків населення нашої країни, а їх виробництво перевищило 500 мільйонів умовних банок. У торговій мережі можна знайти до 100 найменувань тушкованого м’яса. Продукт виробляють з яловичини, свинини, птиці, кролика, оленини, субпродуктів. Він готується у власному соку, з додаванням соусів, круп, овочів або у вигляді паштетів.

Для харчової промисловості існують певні Гости і ТУ, що визначають припустимий склад тушонки. У продукті вищого і першого сорту повинно міститися не менше 54-56% натурального м’яса (вага шматків близько 30 г), лавровий лист, перець і сіль. Крім цього, допускається утримання не більше 17% жиру. Зберігаються такі консерви від 3 до 6 років.

Інші сорти продукції можуть випускатися з менш якісних компонентів:

• пресованого м’яса;

• субпродуктів;

• обрізі;

• подрібнених жив, хрящів, шкір;

• сої.

У них також входять харчові добавки, ароматизатори. В імпортних продуктах замість м’яса найчастіше кладуть фарш, а в якості консерванту застосовують нітрит натрію, який надає вмісту натуральний колір і збільшує термін зберігання. Для вітчизняних виробників існують обмеження на використання цієї добавки, але все ж недобросовісні використовують її безконтрольно.

Незважаючи на достаток консервів в результаті проведених досліджень з 14 зразків вітчизняного виробництва 10 не пройшли випробування на відповідність якості. В цьому і полягає відповідь, чи є сенс в домашніх заготовках. Особливо вигідний процес тим, у кого є власне підсобне господарство. Залишається тільки дізнатися, як зробити тушонку в автоклаві в домашніх умовах.