Як зробити сир з молока в домашніх умовах

2. Твердий домашній сир без яєць

Цей рецепт приготування сиру, як і попередній, ідеально підходить для вегетаріанців, чий спосіб життя передбачає виключення яєць і тварин ферментів з раціону харчування. Цей рецепт, аналогічно першому, дуже простий.

Інгредієнти: Молоко (аналогічно, як і в попередньому рецепті, краще брати молоко пожирніше) – 1 л, вершкове масло – 100 г, сир (краще фермерський або домашнього приготування) – 1 кг, сіль – 1-2 ч. л., сода харчова – 0.5 ч. л., куркума – ¼ ч. л., чорний мелений перець – ¼ ч. л., асафетида – 1 щіпка (приправи вказані в рекомендованій кількості, можна додавати, зменшувати кількість, орієнтуючись на власні смакові відчуття).

Процес приготування:

1) Молоко необхідно налити в глибоку каструлю, поставити на сильний вогонь, довести до кипіння. У кипляче молоко додати сир в зазначеній кількості, знову довести до кипіння. Відразу після закипання плиту потрібно вимкнути.

2) Вміст каструлі необхідно процідити через марлю. Рідина, яка відокремитися при процеживании, потрібно злити. Далі продовжити працювати треба з масою, яка залишилася в марлі. Можна підвісити на 10 хвилин марлю, щоб рідина злилася або ж просто добре віджати заготовку в марлі руками.

3) необхідно розтопити Вершкове масло в сковороді. Потім в сковороду додати сирну масу, що вийшла, добре перемішати, розбити грудочки. Обсмажити масу необхідно пару хвилин. Перемішуючи, додати сіль, соду і приправи. У результаті повинна вийти маса тягучою консистенції.

4) Гарячий сир необхідно перекласти у форму і охолодити протягом кількох годин. Форму краще використовувати силіконову, так як від її стінок сир краще відходить. Після того, як сир охолоне, можна його їсти.