Цукати з яблук в домашніх умовах

Цукати з яблук в домашніх умовах – зацукровані фрукти зі східним походженням. Цукати з яблук в домашніх умовах – простіше простого!

Цукати з яблук в домашніх умовах

У цукатів, дійсно, дуже цікава історія походження. З давніх часів рецепт їх приготування був відомий кожній східній жінці.

У країнах з жарким кліматом, коли не було холодильників, сподіватися на сніг і морози не могли, а необхідність зберегти урожай солодких, екзотичних фруктів була у кожній сім’ї.

Швидше за все, саме на Сході вперше було помічено, що цукор – відмінний консервант. Адже, саме там, під спекотним тропічним сонцем найчастіше люблять вживати слово «солодкий» або «солодке», і саме зону тропіків природа дуже щедро обдарувала фруктовим достатком, яке у наших помірних і північних краях досі можна споглядати тільки на картинках.

Зате середня смуга Росії завжди славиться багатими врожаями яблук. Кожен готує цукати з того, що має, і яблука – не гірше, а деякі особливості місцевих плодів навіть дозволяють приготувати незвичайні цукати з яблук в домашніх умовах.

Можливо, не випадково в 14 столітті в Києві був популярний рецепт «сухого варення». Це були важкі часи для Київської Русі, з нескінченними набігами монголо-татар, коли випалені поля і сади змушували замислюватися про сувору зиму і запаси їжі. Хоча російська кухня охоче вбирала кулінарні традиції сусідніх народів, але монгольська кухня, незважаючи на тривалий період панування кочовиків на руських землях, майже не залишила ніяких слідів свого впливу, за винятком сушки продуктів, як способу консервації. Може бути, це кочівники, пройшовшись набігами по Азії, принесли рецепт «сухого варення» зі Сходу, а, може бути, склавши першу російську піч, наші предки, випадково висушили в ній яблуко, і відкрили рецепт «сухого варення», нічого не знаючи про солодких цукатах і далеких тропічних країнах, де на східних базарах і зараз купами лежать на підносах солодкі «самоцвіти», повз які неможливо пройти, щоб не купити.

Тільки є одне «але»! Там, де цукати лежать на прилавках круглий рік, у великому достатку, вони коштують набагато дешевше, ніж у супермаркеті, навпроти будинку, де ціна на сухофрукти дійсно нагадує ціну самоцвітів.

Рецепти «сухого варення» майже рідко хто згадує, а «балабушки» – цукати, популярні в дев’ятнадцятому столітті, і названі так на честь купця, налагодив їхнє виробництво, раптом зникли на початку двадцятого століття. Тому єдиний варіант – цукати з яблук в домашніх умовах, і не лише з яблук – з усіх плодів, які можна покрити цукровим сиропом, а сироп приготувати не складно приготувати самостійно.