Як смажити насіння на сковороді

Який сорт вибрати і як смажити  насіння
Як смажити насіння на сковороді

Немов підтверджуючи біблійний вислів про те, що немає пророків у своїй вітчизні, соняшник і гарбуз «знайшли свою землю» далеко від своєї батьківщини – землі ацтеків і інків, отримали справжнє визнання, благодатний грунт і гідне застосування саме на нашій землі.

Про користь цих культур, звичайно ж, давнім індійцям було відомо, і вони поклонялися соняшнику як божеству, але для європейців, колонизировавших американський континент, цінність насіння гарбуза і соняшнику, як сільськогосподарських культур широкого спектру застосування, стала відкриттям, що прийшли з емігрантами з Росії. Земля – кругла!

Насіння будь-якої рослини володіють великим запасом життєвої сили, щоб прорости і дати новий урожай. Насіння соняшника і гарбуза – не виняток, тому їх користь не піддається сумнівам вже більше 5-6 тисяч років. Але більш докладно біохімічний склад їх був вивчений вже століття передових технологій.

Тут же зав’язалася дискусія між скептиками і їх опонентами про користь і шкоду насіння. Прихильники здорового способу життя і фанати дієт теж не залишилися осторонь: кожен прагне висловитися про користь і шкоду насіння, як про продукт харчування, заодно приписуючи смаженим насінням магічні цілющі властивості.

З усього висловленого про цих зернах можна і потрібно довіряти тільки результатами наукових і лабораторних досліджень. Якщо міркувати логічно, то призначення кожного продукту – постачання організму корисними та поживними речовинами. У якомусь продукті міститься багато вітамінів, у якомусь- мінералів, в іншому – ненасичених жирних кислот, і так далі.

Наприклад, у лимоні міститься вітамін С, але щоб забезпечити добову потребу потрібно з’їдати 2 лимона, щоб забезпечити організм вітаміном F, необхідно щодня вживати 40 г смажених насіннячок. Але список всього, необхідного людині протягом доби – вітамінів, цінних кислот, мінералів, необхідних для регулярного вживання настільки великий, що з’їсти все відразу – неможливо. Так, насіння корисні. Так, існують деякі обмеження в їх вживанні. Можливо, що вони покращують самопочуття при деяких хронічних захворюваннях, але підміняти ними ліки, як і всіма іншими продуктами харчування не слід. Краще всього з цим питаннями радитися зі своїм лікарем, а не піддаватися модної тенденції та впливів джерел, які часто є продавцями продукту, і їх логіка захоплення має цілком зрозумілу мету: розширити ринок збуту.

Нехай обурюються незгодні, але їжа, крім користі, повинна приносити задоволення, а відсутні елементи для нормальної роботи організму потрібно, все ж, шукати в спеціальних мінеральних і вітамінних комплексах. Тому, залишивши трохи в стороні питання про користь і шкоду насіння, розглянемо більш просте питання – технологія домашнього приготування.