Як смажити насіння на сковороді

Який сорт вибрати і як смажити  насіння
Як смажити насіння на сковороді

Немов підтверджуючи біблійний вислів про те, що немає пророків у своїй вітчизні, соняшник і гарбуз «знайшли свою землю» далеко від своєї батьківщини – землі ацтеків і інків, отримали справжнє визнання, благодатний грунт і гідне застосування саме на нашій землі.

Про користь цих культур, звичайно ж, давнім індійцям було відомо, і вони поклонялися соняшнику як божеству, але для європейців, колонизировавших американський континент, цінність насіння гарбуза і соняшнику, як сільськогосподарських культур широкого спектру застосування, стала відкриттям, що прийшли з емігрантами з Росії. Земля – кругла!

Насіння будь-якої рослини володіють великим запасом життєвої сили, щоб прорости і дати новий урожай. Насіння соняшника і гарбуза – не виняток, тому їх користь не піддається сумнівам вже більше 5-6 тисяч років. Але більш докладно біохімічний склад їх був вивчений вже століття передових технологій.

Тут же зав’язалася дискусія між скептиками і їх опонентами про користь і шкоду насіння. Прихильники здорового способу життя і фанати дієт теж не залишилися осторонь: кожен прагне висловитися про користь і шкоду насіння, як про продукт харчування, заодно приписуючи смаженим насінням магічні цілющі властивості.

З усього висловленого про цих зернах можна і потрібно довіряти тільки результатами наукових і лабораторних досліджень. Якщо міркувати логічно, то призначення кожного продукту – постачання організму корисними та поживними речовинами. У якомусь продукті міститься багато вітамінів, у якомусь- мінералів, в іншому – ненасичених жирних кислот, і так далі.

Наприклад, у лимоні міститься вітамін С, але щоб забезпечити добову потребу потрібно з’їдати 2 лимона, щоб забезпечити організм вітаміном F, необхідно щодня вживати 40 г смажених насіннячок. Але список всього, необхідного людині протягом доби – вітамінів, цінних кислот, мінералів, необхідних для регулярного вживання настільки великий, що з’їсти все відразу – неможливо. Так, насіння корисні. Так, існують деякі обмеження в їх вживанні. Можливо, що вони покращують самопочуття при деяких хронічних захворюваннях, але підміняти ними ліки, як і всіма іншими продуктами харчування не слід. Краще всього з цим питаннями радитися зі своїм лікарем, а не піддаватися модної тенденції та впливів джерел, які часто є продавцями продукту, і їх логіка захоплення має цілком зрозумілу мету: розширити ринок збуту.

Ще смачненьке:  Закуска з сиру і лаваша з часничком і зеленню – так і проситься на стіл! Фото-рецепт покрокового приготування гострої закуски з лаваша і сиру

Нехай обурюються незгодні, але їжа, крім користі, повинна приносити задоволення, а відсутні елементи для нормальної роботи організму потрібно, все ж, шукати в спеціальних мінеральних і вітамінних комплексах. Тому, залишивши трохи в стороні питання про користь і шкоду насіння, розглянемо більш просте питання – технологія домашнього приготування.

Як смажити насіння: очищення, сортування та підготовка сировини

Підготовка насіння до жарению – більш трудомісткий процес, ніж власне смаження.

Зібраний урожай потрібно ретельно сортувати і прибрати всі сторонні домішки. Далі, якщо насіння зібрані їх соняшників різного сорту, то бажано сортувати їх за розміром.

У промислових умовах, безумовно, цей етап повністю механізований.

Насіння, зібрані на своїй дачній ділянці доведеться перебрати вручну. Для чого? Щоб забезпечити рівномірне смаження насіння.

Наступний етап – промивання. Вдома це можна зробити, підставити під струмінь води сито з насінням. Насіння соняшників мити легко: їх достатньо потримати під натиском, щоб видалити пил. Якщо потрібно промити гарбузове насіння, то краще їх попередньо намочити. Після цього їх потрібно перетирати руками, щоб відокремити залишилися волокна. Цю операцію краще повторити кілька разів, щоб повністю видалити з їх шкірки залишки м’якоті.

Далі потрібно розмістити сито над піддоном і почекати, щоб стекла вода. Гарбузове насіння краще промивати відразу ж після вилучення їх з м’якоті, не чекаючи, поки вона присохнет. Якщо не збираєтеся їх відразу смажити, то треба просушити і прибрати в сухе місце. Можна зберігати в скляній банці на кухні або в пластиковому пакеті, в овочевому відсіку холодильника.

Ідеальний спосіб сушіння насіння – конвекційна плита. Швидко і надійно. Розстеліть їх на лист, тонким шаром і просто потримайте в гарячій духовці. Якщо дозволяють умови, то сушіть насіння на сонці, вистелена їх на сітку. Наприклад, для цієї мети підійде анти москітна сітка, прибита на дерев’яну рамку – потрібна в господарстві річ.

Велика кількість сушіть невеликими частинами. Важливо домогтися повного просушування, щоб надлишки вологи при зберіганні не стали причиною появи цвілі і затхлого запаху. В залежності від обсягу продукту і індивідуального пристрасті до нього, запаси краще зберігати сушеними, але не смаженими. Тобто, насіння потрібно перебрати, помити, висушити і зберігати в такому вигляді, а смажити їх бажано у міру потреби, тим більше, що це багато часу не займе.

Ще смачненьке:  Домашня бринза з коров'ячого молока

Як смажить гарбузове насіння? Цим питанням задаються багато любителі. Якщо насіння соняшника можна смажити на сковороді, то гарбузове зерна, все-таки, краще підсмажити в духовці, розстеливши їх на лист тонким шаром.

Як смажити насіння: способи термічної обробки

Напевно, досі в селах існують російські печі, які ідеально підходять не тільки для приготування багатьох страв, але і є геніально простою відповіддю на питання, як смажити насіння. Ця російська диво-піч, по своїй конструкції – не що інше, як сучасний пароконвенкомат, тільки без вбудованого таймера і термометра. В умовах сучасних міських квартир доводиться задовольнятися наявними можливостями.

Як смажити насіння в духовці

Приготування їжі в духовці, в тому числі і насіння, як і раніше вважається кращим способом теплової обробки продуктів. Закрита камера духової шафи забезпечує рівномірне прогрівання продуктів при постійній або регульованою температурою. Велике значення також має той факт, що знаходячись у закритому просторі продукти максимально зберігають свої цінні поживні властивості, які більшою мірою випаровуються при тепловій обробці на поверхні плити.

Смаження насіння в духовці займає не більше п’яти хвилин. При цьому духовку потрібно попередньо розжарити до 220ºϹ. Підготовлені насіння укласти на лист. Через п’ять хвилин вимкнути плиту, але насіння відразу не діставати, а витримати, поки температура в духовці не зменшиться наполовину. Після цього насіння треба висипати на дерев’яну поверхню і до повного охолодження тримати їх накритими льняною серветкою. Готовність насіння перевіряється органолептичним шляхом.

Більш великі, гарбузове насіння, відповідно, треба смажити, збільшивши час смаження.

Часто любителі гарбузового насіння шукають сорти гарбуза з великою кількістю насіння. Селекціонери про них подбали. До таких сортів належать Цукерочка, Волзька Сіра, Росіянка, Перлина, Арбатська. Однак, перш ніж відправитися за покупкою насіння, подумайте і про те, що насіння гарбуза потрібно вживати в дуже помірній кількості, а сама гарбуз корисна не тільки насінням, але і м’якоттю.

Як смажити на сковороді насіння

Для цього способу смаження необхідно вибирати відповідний посуд. Перш за все знадобиться важка чавунна сковорода, бажано великого діаметру: насіння доведеться смажити, насипаючи їх тонким шаром, для рівномірного підсмажування. Тому велика площа поверхні істотно прискорить процес, особливо, якщо потрібно зробити запас смажених насіннячок до закінчення улюбленого серіалу. Металеву лопатку для перемішування, відкладіть в сторону: скористайтеся дерев’яною. Сковороду можна попередньо змастити олією, але можна цього і не робити. Насіння краще намочити, щоб лушпиння пропарилася і потім краще відокремлювалася від ядер після висихання. Як тільки волога випарується, починайте уважно стежити, і, головним чином, уважно прислухатися: характерне потріскування – сигнал до того, що сковороду пора знімати з вогню. Не припиняйте помішування навіть після того, як сковорода буде знята. Другий момент, на який слід звернути увагу – характерний аромат смажених насіннячок. Тільки стежте, щоб він не був пригорілим. От і все. За час смаження насіння на сковороді займає від 10 до 15 хвилин, або трохи більше: усе залежить від температури плити і ступеня розігрівання сковороди.

Ще смачненьке:  Що-небудь смачненьке

Як смажити насіння в мікрохвильовці

Якщо описані вище поради про те, як смажити гарбузове насіння або насіння соняшників, здадуться надто клопітними, то спробуйте зробити це в мікрохвильовці. Такий спосіб напевно сподобається всім.

Це дуже легко: насипте на тарілку миті і вологі зерна. Увімкніть НВЧ на хвилину, на максимальну потужність. Дістаньте тарілку, перемішайте і залиште ще на хвилину. Після третього разу – спробуйте. Якщо насіння недостатньо просмажаться, то такий підхід має тривати вже не більше 30 секунд, щоб не помилитися.

Як смажити насіння на сковороді: про смакових добавках

Смажене гарбузове насіння нагадують смак арахісу. Це наштовхує на думку: чому б їх перед смаженням не обробити горіховим маслом, щоб підкреслити цей смак ще більше? Такі насіння будуть дуже до речі, якщо додати їх у який-небудь оригінальний салат, посипати спечений з висівками або борошном вівсяної хліб.

Існують сорти гарбуза з «голими» насінням, які перед смаженням можна витримати в солоному, або навпаки солодкому розчині, чим можна істотно розширити асортимент не тільки для перекусу, але і створити цікаві страви.

Резюмуємо сказане: смажити насіння на сковороді неймовірно просто!