Вино з чорниці

Особливості приготування сусла для вина з чорниці. Прості рецепти традиційних вин з чорниці для домашнього виноробства

Вино з чорниці

Домашні вина займають особливе місце у виготовленні вин, і це з нього зародилося промислове виноробство.

Вино можна приготувати з будь-яких плодів, що мають у своєму складі цукор і необхідний набір кислот, тому для його виготовлення в різні часи і в різних куточках землі використовувалися плоди, які ростуть у тій чи іншій кліматичній зоні. Країни з теплим кліматом і достатньою кількістю сонячних днів природа відвела місце для вирощування самих солодких плодів. У цих зонах зародилося і розвивалося виноградарство. Але помірні і навіть північні широти теж мають свої багатства. Хоча ягоди в цих місцях визрівають в більш суворих умовах, їх цінність від цього не менш висока.

Ніхто не захоче навіть уявити плодово-ягідне розмаїття нашої планети без чорниці, унікальною за своїми біохімічними властивостями ягоди, яка корисна не тільки плодами, але і квітками, листям і навіть корінням. У місцевості, де росте чорниця, жителі використовують її чарівні властивості круглий рік. Її сушать, заморожують, варять варення і компоти, маринують, готують соуси, її використовують замість чаю, з неї ліплять вареники, печуть пироги, додають в соління.

Але ще з чорниці можна приготувати вино, яке за багатьма властивостями не буде поступатися в якості вин з червоного винограду, що росте десь далеко від чорниці, на південних схилах та рівнинах.