Сметана з молока

3. Сметана з молока – рецепт. В домашніх умовах готуємо дієтичний продукт

Сировина:

  • Молоко домашнє, зняте (10%) 1 л
  • Спеціальна закваска (мезофільна) 5 г
  • Сухі вершки (15%) 200 г

Спосіб виготовлення:

Молоко пастеризують, нагріваючи до 70оС, охолоджують до 40оС і вносять сухі вершки, при активному помішуванні. Залишають отримане нормалізоване молоко на 2-3 години для набухання сухої речовини, знову нагрівають до 60оС, перемішуючи міксером на малих обертах: відцентрова сила створює тиск, в результаті якого жирові кульки при одночасному нагріванні руйнуються і це сприяє утворенню однорідної текстури. Охолодіть молоко до 20-23оС і внесіть мезофильную закваску. Знову перемішайте. Перелийте молоко в банки, закрийте їх і через 5-6 годин приберіть молоко в холодильник.

4. Сметана з молока – рецепт. В домашніх умовах робимо сметану з козячого молока

Сировина:

  • Козине молоко, домашнє

Приготування:

Спочатку – невеличкий вступ. Якщо коров’яче молоко – цінний продукт, то козяче – цілющий. Воно прекрасно засвоюється людиною, тому що за складом підходить ферментів, які беруть участь у травленні. Козяче молоко містить антибіотики.

Його жири менше за розміром, ніж жири коров’ячого молока. Але саме через будови білків і жирів відокремити вершки з козячого молока без сепаратора неможливо. Тому для жирної сметани з козячого молока необхідно мати таку техніку.

Відокремивши вершки, їх нагрівають до 45оС, потім витримують добу при 23оС і охолоджують в холодильнику.

Другий спосіб: для отримання сметани з 2 л козячого молока використовують домашню сметану з коров’ячого молока (100 г) або термофильную закваску (5% від загального обсягу) Молоко прогрівають до 30-35оС, закваску вводять і витримують до загустіння при кімнатній температурі, а після зберігають при 0-6оС.