Компоти з винограду і яблук

Компоти з винограду і яблук – красиве і смачне диво. Обов’язково запасіться компотом з винограду і яблук на зиму

Компоти з винограду і яблук

Виноградні компоти завжди виходять не зовсім такими, якими їх можна представити за смаком вихідного винограду.

А якщо ви додасте до запашним гронам ще і яблука, то результат передбачити вдвічі складніше.

Виноградні компоти – спосіб заготівлі вкрай економічний. Однією грона, як правило, вистачає для наповнення 3-літрової банки, якщо ж консервувати сік, то ягід знадобиться на порядок більше.

Компот з винограду і яблук на зиму – загальні принципи приготування

• Сортів яблук і винограду дуже багато, але для заготівлі компотів годяться всі. Кожен раз, комбінуючи різні сорти можна отримати новий смак консервуючого на зиму напою.

• Компоти з винограду і яблук заготовляють як з кісточок винограду і свіжих фруктів, так і з нарізаними на шматочки плодами, додаючи одні лише тільки виноградинки. Часто неароматные сорти фруктів доповнюють більш ароматними плодами або прянощами.

• Заготівля компотів на зиму вимагає дотримання всіх правил консервації. Особлива увага приділяється чистоті фруктів і ємностей.

• Банки для консервації ретельно промивають гарячою водою з содою, яку потім ретельно змивають. Потім банки стерилізують над парою, помістивши на решітку над киплячою в каструлі водою. Металеві кришки для закачування окремо кип’ятять протягом 10 хвилин.

• Деякі компоти вимагають додаткової стерилізації. Для цього банки з напоєм встановлюють у велику каструлю, на дно якої попередньо застеляють складеної декількома шарами тканиною і заливають до плічок водою. Швидко доводять воду в каструлі до кипіння і витримують банки з компотом при незначному кипінні приблизно півгодини. Після цього кришки герметично укупоривают ключем.