Швидкий заварний крем

Рецепт швидкого заварного крему стане в нагоді кожній господині. Приготуйте торт або еклери з швидкими заварними кремами

Швидкий заварний крем

Для промазування тортів, приготування різноманітної випічки, десертів, тістечок і навіть морозива, часто використовують заварний крем. Зазвичай такі кремові маси готують на водяній бані, але це досить тривалий процес, на який часто не вистачає часу і терпіння. Підібрані швидкі рецепти не означають зниження якості, просто це не класика, хоча теж чудово смачно!

Загальні принципи приготування швидких заварних кремів

• Технологія швидкого приготування заварного крему передбачає прогрівання основний кремової маси на повільному вогні. Це значно прискорює процес, але вимагає більш пильної уваги та безперервного перемішування в процесі варіння. В окремих випадках для швидкого приготування заварного крему використовується НВЧ-піч.

• Для приготування слід використовувати каструлі з подвійним дном або товстостінні сотейники, така посуд прогрівається рівномірніше. Для розмішування застосовують дерев’яні ложки з довгими ручками. Таким приладом легко дістати до дна каструлі, щоб відокремити завариваемую масу від нього. Якщо цього не робити, налипшая маса може підгоріти.

• Основою для заварного крему може бути як вода, так і молоко. В нього часто додають вершкове масло. Його збивають з вже остигнула завареною основою. Для того щоб скоротити час охолодження, заварену масу перекладають з ємності, у якій варили, в миску і поміщають її в холодну воду або встановлюють на кубики льоду. Процес піде ще швидше, якщо вміст миски постійно перемішувати.

• Пишність масляного заварного крему визначається не тільки якістю продукту, масло потрібно заздалегідь підготувати. Тому перш ніж приступити до основного процесу – заварювання, наріжте його смужками і складіть в миску, яку залиште на столі. Поки заварюється основна маса, масло встигне розм’якнути.

• Кінцевий результат залежить і від правильного змішування масла з остиглої завареною основою. Розм’якшене масло спочатку доводять до однорідності, злегка збиваючи міксером, після чого, не перестаючи збивати, в нього невеликими частинами вводять заварену масу.

• Для згущення швидких заварних кремів найчастіше використовують яйця або борошно, яку можна замінити крохмалем. Для приготування шоколадних кремів використовують порошком какао. Ароматизують такі маси ваніліном або міцним алкоголем, які додають, як і масло, вже охолоджену основу.