Салат з ананасом і шинкою

Салат з ананасом і шинкою: для свята з ноткою екзотики. Рецепти гармонійних поєднань у салаті з ананасом і шинкою

Салат з ананасом і шинкою

Можна без перебільшення сказати, що салат – головне блюдо планети. Ніхто не знає, скільки насправді рецептів різних салатів існує в даний момент. Але це блюдо готують мільйони людей щодня, з усього, що знаходиться поблизу житла аборигенів або більш цивілізованих фермерів, за величезними вітринами розкішних супермаркетів і маленьких магазинчиків – невід’ємного атрибута урбанізованих жителів технополісів.

Салат з ананасом і шинкою – основні технологічні принципи

Навряд чи знайдуться люди, які зовсім не вміють готувати салати. Технологія салатів з дев’ятнадцятого століття, коли «салатний бум» досяг свого апогею не зазнала істотних змін, чого не можна сказати про розширення списку продуктів, які використовуються в приготуванні страви. Якщо, майже на зорі цивілізації, у часи Римської імперії до складу салату входили лише деякі листові овочі та прянощі, то зараз практично з будь-яких їстівних продуктів, відомих людству можна приготувати салат.

Технологічний ланцюжок, порядок дій, можна вибудувати в одну загальну схему:

Підбір інгредієнтів – підготовка їх до нарізці, що включає миття і сортування овочів, потім – нарізка, і, нарешті приготування соусу або заправки, з подальшим об’єднанням всіх нарізаних продуктів. Власне, соус або заправка салату – завершальний штрих, який об’єднує в єдине ціле всю смакову гаму.

Якщо взяти за основу якісь певні продукти, як інгредієнт для приготування салату, то потрібно, в першу чергу, звернути увагу на їх приналежність до певної продуктової групи, потім – на текстуру продукту, його оптимальне поєднання з будь-якими інгредієнтами з того ж ряду, або з паралельних груп.

Далі слід питання підготовки вибраних інгредієнтів до нарізки салату, який готують, як із сирих компонентів, так і з попередньо відварених, припущених, маринованих, солоних і так далі.

Серед безлічі рецептів велику популярність мають салати з ананасом. Смак ананаса – досить своєрідний, з характерним, не схожим ні на які інші плоди. Те ж саме можна сказати і про його ароматі. Тому, замінити смак ананасів у страві, як це іноді робиться в інших стравах, навряд чи можливо.

Також, намагаючись приготувати салат з ананасом, сподобався де-небудь в гостях, крім самого рецепту салату, не забудьте запитати у того, хто його приготував, який саме ананас був використаний в салаті: свіжий або консервований? Смак ананасового компоту істотно відрізняється від смаку і запаху свіжого плоду.

Цей плід також досить швидко став знаменитий своїми жиросжигающие властивостями. Присутність в плодах ананасів папаїну і бромелина слід також враховувати в приготуванні салатів. Ці речовини діють руйнівно на структуру білка. Тому салати, до складу яких входить м’ясо і ананас рекомендується готувати безпосередньо перед вживанням. Також не варто зберігати такі салати, тому що діючі речовини екзотичного плоду перетворюють блюдо в малоапетитну, розм’якшену біомасу. До того ж, якщо салат з ананасом і шинкою, до того ж заправлений майонезом, то його зберігання не допускається в принципі.

Але не варто позбавляти себе задоволення спробувати смачний салат з ананасом, який відмінно поєднуються з такими продуктами як курка, шинка, м’ясо, овочі, сир.

Його додавання надає страві пікантності, і воно набуває неповторний смак завдяки соковитою і пухкої текстурою, солодкуватому смаку і незвичайного, екзотичного аромату.