Шоколадний торт з вишнею

Шоколадний торт з вишнею – без коментарів! Авторські рецепти: імпровізація на тему шоколадного торта з вишнею

Шоколадний торт з вишнею

Не потрібно бути гуру, щоб приготувати торт з двох інгредієнтів: шоколаду і вишні. Ці продукти настільки гармонійно поєднуються один з одним, що при думці про приготування шоколадного торта, вишня сама собою проситься на додаток до улюбленого десерту.

Скільки варіантів імпровізації на тему «Шоколадний торт з вишнею» можна створити, залежить від фантазії і знання основ кондитерського справи. Якщо з’явилося натхнення, треба обов’язково дати йому вихід. Вирушаємо на кухню сміливо беремося за роботу.

Шоколадний торт з вишнею – основні технологічні принципи

Майже для будь-якого торта знадобляться борошно, цукор, яйця, свіже масло, молоко або вершки. Ці продукти повинні бути свіжими, вищої якості – від цих критеріїв багато в чому залежить успішний результат півтора або навіть тригодинного праці на кухні. Обов’язковий штрих для будь-якого кондитерського «твори» – ваніль або інші ароматизатори, які обов’язково знайдуться у кожної господині. Для шоколаду і вишні в додаток вибираємо, крім ванілі, аромат цитрусів, коньяку або рому, мигдалю: це – класика.

Список інгредієнтів можна розширити, виходячи з авторського задуму і наявних запасів, але вже перерахованих продуктів достатньо, щоб приготувати пісочне, бісквітне, повітряне, листкове тісто для коржів, а також вершковий, масляний, і білковий заварний крем, щоб з’єднати основу торта. З чотирьох видів тіста і такої ж кількості варіантів приготування крему вже можна скласти, принаймні, не менше десяти рецептів, покладаючись на свій смак і досвід у проведенні подібних експериментів. Обирайте варіанти, починаючи з найпростішого і поступово ускладнюйте завдання. Не можна допустити, щоб розчарування спіткало кондитера в самий розпал роботи: приготування торта – не надто складний процес, але в ньому кожен етап важливий. Якщо недостатньо часу і уваги буде приділено одному з технологічних моментів, то вся робота буде зіпсована разом з настроєм і почуттям самоповаги.

Ось ці етапи:

Приготування тіста;

Випічка коржів;

Приготування крему, глазурі, помадки, елементів декору;

З’єднання торта (просочення коржів, збірка, промазування кремом, нанесення помадки або глазурі);

Прикраса поверхні.

Якщо беретеся за роботу вперше, розділіть її на частини, розрахуйте сили і час.

Підготовлений заздалегідь інвентар, пристосування, інструменти – теж одна із складових успіху. Для кондитера-любителя досить мати мінімальний набір інструментів. Якщо любите пекти торти і робите це часто, то, крім звичайного інвентарю, який є на кухні в кожної господині, бажано придбати:

форми для випічки різних діаметрів і конфігурації;

Кондитерські мішки на поліетиленовій основі (5-6 шт.);

Металеві насадки з різними перерізами для малювання кремом: конусну пряму, зірчасті, для малювання листя і пелюсток. Коли освоїте роботу з мінімальним набором, можна буде додати до набору інші насадки, щоб розширити можливості для виконання більш складних малюнків;

Підставка для торта на обертовій ніжці, яка полегшить роботу при оформленні;

Різак для рівного нарізки коржів;

Шпатель для вирівнювання кремовою поверхні.

Цей необхідний мінімум для кондитерських робіт знадобиться також для приготування і оформлення інших страв, у чому можна легко переконатися незабаром.

Спробуємо, приблизно, накидати кілька варіантів шоколадно-вишневого торту, не займаючись довгими пошуками якого-небудь нового і незвичайного рецепта. Якщо залишити за основу вишню і шоколад для приготування коржів, глазурі, крему або прикраси, то для творчості все одно залишається досить багато місця.

Наприклад, можна поекспериментувати в такому напрямку:

Шоколадний бісквіт з вишневим кремом;

Шоколадна глазур з повітряним тестом і вишневим кремом;

Шоколадне пісочне тісто для коржа і вишневе повидло з білковим або вершковим кремом;

Сирно-шоколадна основа з вишневим кремом-желе.

У будь-якій із запропонованих імпровізацій не доведеться червоніти за свій авторський шедевр – вишня і шоколад настільки притягують увагу смакових рецепторів, що інші деталі торта зможуть розглянути тільки найвибагливіші професіонали і гурмани.