Рибний торт

Рибний торт – відмінна закуска: чого тільки не буває! Смачні та прості рецепти рибних тортів з консервів та свіжої рибиРибний торт

Кулінарія не стоїть на місці. Кожен день з’являються нові, часом несподівані рецепти страв.

З останніх винаходів народних кулінарів інтерес викликає рибний торт «Наполеон» та інші варіації тортів з найрізноманітніших сортів риби і солоних продуктів.

Важко відповісти на питання, хто винайшов цю страву, і до якого виду можна віднести закусок, салатів або випічці. Тим краще. Є великий простір не тільки для комбінаторних поєднань продуктів, але й для способів їх кулінарної обробки, варіантів оформлення для подачі.

Рибний торт – основні технологічні принципи

Навіть якщо говорити про технології приготування солодких тортів, то це – дуже об’ємна тема, яка включає в себе різні види тіста, кремів, просочень і так далі. Існують десерти, які готуються із застосуванням випічки і без неї.

Якщо згадати, що саме слово «торт» означає пиріг солодкий хліб, то, стосовно до рибних страв, швидше за все, мається на увазі їх форма і наявність декількох шарів, що складаються з різних рибних начинок (фаршів, паштетів), замість кремів.

Основа несолодких тортів може складатися з тіста, коли випікається хліб (коржі, перепічки) спеціальної форми або за особливим рецептом, як це робиться і для приготування класичних солодких десертів, з подальшим формуванням багатошарового страви.

Застосування різних видів готових хлібобулочних виробів в якості основи для несолодкого торта допускає приготування страви холодними способами. Варіанти поєднань рибного торта можуть бути самими різними.

Досягнувши необхідної смакової гармонії страви, зверніть увагу на його консистенцію.

Багатокомпонентна начинка, якій з’єднуються «коржі», повинна бути однорідною, легко наноситися на хлібні шари, помірно просочувати їх і утримувати разом, щоб шматочок рибного торта не розсипався при нарізці, ще до того, як потрапить на порційну тарілку. Ідеальний варіант для з’єднання шарів – вершкові сири, сиркові маси, рибні або овочеві паштети.

Збалансуйте продукти, використовувані для приготування рибного страви так, щоб в цілому отримати нормальну вологість, не більше 30-40%. Обов’язково стежте, щоб такі соковиті доповнення до риби, як огірки, яблука, цитрусові, були ідеально збалансовані, скажімо, з яйцями, твердим сиром, вареною картоплею – продуктами, мають меншу вологість. Цей принцип дозволить уникнути намокання хлібної основи, стікання соку і інших дрібних неприємностей, які можуть зіпсувати зовнішній вигляд і консистенцію страви.