Гречка в горщиках

Гречкою в горщику не здивуємо, так почастуємо! Ситні, доступні другі страви, що готуються з гречки в горщиках

Гречка в горщиках

Про достоїнства традиційних способів приготування каш – в горщиках/чавунах, помістивши їх в російську піч, чули багато хто. Печей таких майже не знайти, а кашки-то хочеться! Спробуємо, за браком такого устаткування, хоча б максимально близьке за технологією приготувати гречку? Знадобиться духовка, керамічні горщики ну і ще зовсім небагато продуктів.

Гречка в горщиках в духовці – загальні принципи приготування

• Приготувати гречку в горщиках в духовці, можна використовуючи як невеликі «порціонні» глиняні або керамічні ємності, так і великі горщики. Більшість страв готується під кришками. Якщо з якихось причин спеціальні кришечки для горщиків відсутні, їх можна замінити листом фольги, яким прикривають ємності, щільно обтиску краю навколо горловини.

• Смак гречки, приготовленої в горщику в духовці, важко порівняти з яким-небудь іншим блюдом з гречаної крупи. Тривалий ловлення в глиняних посудинах робить її смак більш насиченим і яскравим.

• У приготуванні краще використовувати обсмажену гречану крупу. Перед використанням її ретельно перебирають від сміття і промивають холодною водою. Якщо раніше не готували конкретну крупу, або є сумніви у її якості – прожарити промиту гречку в сухій сковороді, це зробить страву більш розсипчастим.

• В горщики рідко закладають відварну гречку, практично завжди її кладуть відразу після промивання, добре зцідивши залишки води. З гречаною крупою в горщики можна покласти попередньо обсмажені овочі, гриби або м’ясо. Це не тільки наситить блюдо їх смаком, але і зробить більш поживним.