Лікер з вишні

Лікер з вишні: яскраві фарби літа в бокалі! Рецепти лікерів з вишні – три способи виготовлення: мистецтво домашніх чарівників

Лікер з вишні

Коли алхіміки винаходили міфічний еліксир безсмертя, випадково, у вигляді побічного ефекту, вийшов лікер.

Ніхто тоді навіть не думав про те, що таке винахід стане в наші дні звичайним алкогольним напоєм, для задоволення, хоча і не без користі для здоров’я, за умови дотримання заходів.

Лікер з вишні – основні технологічні принципи

Характерною особливістю зовнішньої лікерів є густа, тягуча консистенція. Більшою частиною всі лікерні напої подаються до десертному столу або входять до складу коктейлів, так як мають солодкий, а іноді навіть нудотно-солодкий смак.

По суті, лікер – спиртова настоянка, група алкогольних напоїв міцністю від 15 до 45%. Спиртове утримання в лікерах регулюється на останньому етапі приготування, після завершення екстрагування.

Згідно визнаним стандартам лікери виготовляють трьома способами:

Перший спосіб. Підготовлену сировину (ягоди, фрукти, трави і прянощі) витримують в спирті (90%) нетривалий час, після чого настоянку дистилюють, тобто переганяють через спеціальні апарати. Далі для зниження міцності додається вода і цукор або цукровий сироп, інші підсолоджувачі. У промислових умовах такий метод є найбільш прийнятним, так як він скорочує витрати і час на виготовлення лікерних напоїв. В домашніх умовах, звичайно, можна скористатися, самогонным апаратом, за умови, що він володіє високими технічними характеристиками, але при малих обсягах сировини цей спосіб не зручний.

Другий спосіб. Основу лікерів вимочують у спирті від одного до декількох місяців, після чого екстракти піддаються ретельної фільтрації з подальшим внесенням додаткових інгредієнтів. До цієї групи відносяться майже всі фруктові лікери. Склад добавок, як правило, зберігається в секреті.

Третій спосіб – поєднання першого і другого, але він використовується вкрай рідко, оскільки вимагає високих економічних витрат.

У домашньому «виробництві» лікерів роль екстрагентів можуть виконувати будь-які міцні напої: питний спирт, горілка, коньяк, бренді, ром і навіть домашній самогон, за умови його ретельної попередньої очистки (різні домішки неприпустимі, оскільки вони шкодять не тільки здоров’ю, але і смаком лікеру).

Основою лікерів служать фрукти, які екстрагують з допомогою перерахованих вище розчинників.

Додаткові відтінки створюються за допомогою трав, пряних спецій, ароматичних есенцій.

Додаючи воду в будь-яку з рецептур, потрібно уважно поставитися до її якості і пам’ятати, що у води є смак, і що вона насичена тими мінералами, які можуть кардинально змінити смак напою. Для приготування лікерів віддавайте перевагу дистильованій воді.

За змістом спирту лікери класифікують на міцні, десертні і креми. Вміст цукру в цих напоях коливається в межах 30-60%. Також кожен лікер має назву, що вказує на основний ароматизуючі компонент: вишня, персик, кава, ваніль і так далі.

Враховуючи, що дачне господарство щорічно приносить вагому частину врожаю плодово-ягідної продукції, домашнє виготовлення лікерних вин цілком може служити відмінною базою для винаходу нових рецептів вишуканих напоїв.

Вишня – ягода, яка має самодостатній смак, тому лікер на її основі має відмінний смак. Що стосується композиційних сполучень, то особливо слід відзначити ваніль, смак шоколаду – ідеальне доповнення для вишневого аромату. Теж саме можна сказати про аніс, мигдалі, кокосовому ароматі, що надає вишуканість лікерів на основі вишні. Найбільш вдалими поєднаннями вважається з’єднання вишні з яблуком, абрикосом, смородиною, ожиною, чорницею, терном.