Лікер з вишні

Лікер з вишні: яскраві фарби літа в бокалі! Рецепти лікерів з вишні – три способи виготовлення: мистецтво домашніх чарівників

Лікер з вишні

Коли алхіміки винаходили міфічний еліксир безсмертя, випадково, у вигляді побічного ефекту, вийшов лікер.

Ніхто тоді навіть не думав про те, що таке винахід стане в наші дні звичайним алкогольним напоєм, для задоволення, хоча і не без користі для здоров’я, за умови дотримання заходів.

Лікер з вишні – основні технологічні принципи

Характерною особливістю зовнішньої лікерів є густа, тягуча консистенція. Більшою частиною всі лікерні напої подаються до десертному столу або входять до складу коктейлів, так як мають солодкий, а іноді навіть нудотно-солодкий смак.

По суті, лікер – спиртова настоянка, група алкогольних напоїв міцністю від 15 до 45%. Спиртове утримання в лікерах регулюється на останньому етапі приготування, після завершення екстрагування.

Згідно визнаним стандартам лікери виготовляють трьома способами:

Перший спосіб. Підготовлену сировину (ягоди, фрукти, трави і прянощі) витримують в спирті (90%) нетривалий час, після чого настоянку дистилюють, тобто переганяють через спеціальні апарати. Далі для зниження міцності додається вода і цукор або цукровий сироп, інші підсолоджувачі. У промислових умовах такий метод є найбільш прийнятним, так як він скорочує витрати і час на виготовлення лікерних напоїв. В домашніх умовах, звичайно, можна скористатися, самогонным апаратом, за умови, що він володіє високими технічними характеристиками, але при малих обсягах сировини цей спосіб не зручний.

Другий спосіб. Основу лікерів вимочують у спирті від одного до декількох місяців, після чого екстракти піддаються ретельної фільтрації з подальшим внесенням додаткових інгредієнтів. До цієї групи відносяться майже всі фруктові лікери. Склад добавок, як правило, зберігається в секреті.

Третій спосіб – поєднання першого і другого, але він використовується вкрай рідко, оскільки вимагає високих економічних витрат.

У домашньому «виробництві» лікерів роль екстрагентів можуть виконувати будь-які міцні напої: питний спирт, горілка, коньяк, бренді, ром і навіть домашній самогон, за умови його ретельної попередньої очистки (різні домішки неприпустимі, оскільки вони шкодять не тільки здоров’ю, але і смаком лікеру).

Основою лікерів служать фрукти, які екстрагують з допомогою перерахованих вище розчинників.

Додаткові відтінки створюються за допомогою трав, пряних спецій, ароматичних есенцій.

Додаючи воду в будь-яку з рецептур, потрібно уважно поставитися до її якості і пам’ятати, що у води є смак, і що вона насичена тими мінералами, які можуть кардинально змінити смак напою. Для приготування лікерів віддавайте перевагу дистильованій воді.

За змістом спирту лікери класифікують на міцні, десертні і креми. Вміст цукру в цих напоях коливається в межах 30-60%. Також кожен лікер має назву, що вказує на основний ароматизуючі компонент: вишня, персик, кава, ваніль і так далі.

Ще смачненьке:  Кисіль з яблук

Враховуючи, що дачне господарство щорічно приносить вагому частину врожаю плодово-ягідної продукції, домашнє виготовлення лікерних вин цілком може служити відмінною базою для винаходу нових рецептів вишуканих напоїв.

Вишня – ягода, яка має самодостатній смак, тому лікер на її основі має відмінний смак. Що стосується композиційних сполучень, то особливо слід відзначити ваніль, смак шоколаду – ідеальне доповнення для вишневого аромату. Теж саме можна сказати про аніс, мигдалі, кокосовому ароматі, що надає вишуканість лікерів на основі вишні. Найбільш вдалими поєднаннями вважається з’єднання вишні з яблуком, абрикосом, смородиною, ожиною, чорницею, терном.

Рецепт 1. Міцний лікер з вишні: самбука

Фортеця: 45%

Склад:

Цукор 5,0 кг

Вода 3,0 л

Спирт (90%) 9,0 л

Вишня 10,0 кг

Аніс, зірчастий 50 г

Приготування:

З помитою і перебранной вишні видалити кісточки і приготуйте мезгу: вишню треба розчавити, щоб почав активно відділятися сік. Робіть це в чистій емальованому посуді. З 10 кг вишні виходить в середньому 6 л соку. Цю цифру треба запам’ятати, щоб у кінцевому результаті отримати необхідну міцність лікеру – 45%.

Мезгу перекладіть в пляшку і залийте спиртом. Додайте аніс. Ретельно укупорьте і залишити для настоювання на два тижні.

Традиційний італійський лікер отримують методом дистиляції. Тобто подальші дії – перегонка на апараті, щоб отримати ароматний спирт. Якщо самогонного апарату не є в наявності, то можна обмежитися фільтрацією; при необхідності цю операцію потрібно повторити.

Цукор розчиніть в дистильованій воді. Приготований сироп додайте до фруктової витяжці, розмішайте. Лікер можна вживати, але краще відправити його для витримки в темне місце, хоча б на тиждень.

Рецепт 2. Десертний лікер з вишні

Фортеця: 30%

Склад:

Вишня (ягоди без кісточок) 5 кг

Спирт (60%) 3,0 л

Цукор 2,5 кг

Приготування:

Підготувати вишні, як описано в попередньому рецепті, помістити в бутель, засипати їх цукром і влити спирт. Настоюйте не менше двох місяців. По закінченні процесу мацерації процідіть і вилийте лікер в пляшки. Укупорьте. Зберігати можна в кімнатних умовах

Рецепт 3. Лікер з вишні: шоколадний крем

Фортеця: 28%

Склад:

Натуральний какао (порошок) 200 г

Згущені вершки (8%) 1 л

Ванілін, кристалічний 20 г

Спирт 90% 1,2 л

Вишня 3, 5 кг

Цукор 2 кг

Приготування:

Вишню, помивши і видаливши кісточки, роздушіть в ступці. Засипте цукром і влити спирт. Можна відразу ж додати ваніль і какао. Наполягайте, як для класичного десертного лікеру. Періодично струшуйте ємність, не знімаючи кришку. Через два місяці або пізніше процідіть, щоб відокремити вишню. У готовий лікер влийте вершки і дайте настоятися ще раз. Зберігати щільно укупоренным в прохолодному місці або холодильнику.

Ще смачненьке:  Домашнє вино з полуниці

Рецепт 5. Лікер з вишні (швидкий рецепт)

Звичайно, будь-якого лікеру потрібен час для настоювання, але цей рецепт може стати в нагоді, коли з вишневого варення для святкового десерту витягнули всі ягоди, а сироп залишився не використаним.

Склад:

Коньяк

Сироп вишневий

Приготування:

Просто змішайте коньяк з сиропом в пропорції 1:1, збовтайте ємність. Бажано, щоб банку була в два рази більше, ніж обсяг лікеру. Щільно закрийте її і прогрійте на пару до 30-35Ϲ. Залиште охолоджуватися природним шляхом, не відкриваючи кришку. Після повного охолодження перелийте в пляшку або штоф і подавайте до вишневого десерту з шоколадом.

Рецепт 6. Лікер з вишні з апельсинами

Склад:

Цукор 3 кг

Апельсини 1,3 кг

М’ята свіжа 50 г

Горілка 40% 3,5 л

Вишня 1,5 кг

Приготування:

Помийте фрукти. Переберіть вишню, видаляючи пошкоджені ягоди, плодоніжки і кісточки. Роздушіть вишню, щоб інтенсивніше відділявся сік. Апельсини наріжте часточками разом з шкіркою. Укладіть підготовлені фрукти в одну ємність і засипте відміряну кількість цукру. Додайте до суміші помиті листочки м’яти і залийте горілкою. Час настоювання: 60-90 днів. По закінченню цього терміну пропустіть лікер через щільний фільтр і розлийте в пляшки.

Рецепт 7. Міцний лікер з вишні з мигдальним ароматом

Склад:

Вишневе вино 11% 3 л

Спирт 90% 0,5 л

Мигдальний горіх, дроблений (сирої) 300 г

Цукор 2 кг

Приготування:

Горіхи складіть в банку і настоюйте близько місяця, щоб з’явився характерний запах. Готову настоянку очистіть за допомогою фільтра і змішайте з освітленим вином і цукром. Розмішуйте до повного розчинення цукру. Для більш яскравого мигдального аромату можна влити в лікер додатково 25 мг мигдальної есенції. Через добу напій готовий, але подальша витримка краще збалансовує аромат і смак лікеру.

Рецепт 8. Десертний лікер з вишні, замороженої «Зимова вишня»

Склад:

Вишня заморожена 1 кг

Цукор 1,5 кг

Білий ром 700 мл

Кокосове молоко 200 г

Сік лимона 100 мл

Горілка 40% 250 мл

Приготування:

0,5 кг цукру з’єднайте з кокосовим молоком, розчиніть цукор з допомогою прогрівання, але не доводьте молоко до кипіння. Влийте лимонний сік і горілку, коли сироп з кокосового молока стане теплим. Перемішайте.

Вишню засипте рештою цукром і поставте на слабкий вогонь в емальованому або нержавіючої посуді. Проваріть ягоди 15 хвилин, знімаючи піну. Відкиньте їх через сито. Постарайтеся видавити лопаткою утворився сироп. Вилийте через сито ром, змиваючи залишки сиропу з ягід. Розмішайте білий ром з вишневим соком і додайте готовий кокосовий лікер. Розмішайте напій і фасуйте в пляшки, щільно укупоривая.

Ще смачненьке:  Червоний квас

Рецепт 9. Лікер з вишні з липовим цвітом

Склад:

Мед 1,0 кг

Вода 0,5 л

Квіти липи, свіжі 100 г

Вишневий сік 1,5 л

Горілка 40% 2,0 л

Приготування:

Свіжий липовий цвіт помийте. Закип’ятіть воду і залийте липу окропом. Добре укутайте посуд і залиште до охолодження. Злийте липовий настій через марлю, коли охолоне. Вишневий сік змішайте з медом і прогрійте. З’єднайте з соком квітковий чай. Долийте горілку і запечатайте ємність. Наполягайте лікер до повного освітлення, а після акуратно перелийте в пляшки.

Лікер з вишні: корисні поради та хитрості

  • Залишилися після приготування лікеру спиртовані вишні ні в якому разі не викидайте. Це – готовий інгредієнт для торта «П’яна вишня», в шоколаді. З таких ягід можна приготувати чудові домашні цукерки або інші десерти. Просто укладіть хмільні ягоди в стерильну банку, присипавши їх поверхню цукром, і зберігайте в холодильнику.
  • При вживанні не змішуйте лікери на молочній або яєчній основі зі свіжими соками або водою, щоб вони не згорнулися.
  • Вишневий лікер можна розвести шампанським, сухим вином. Добре поєднується зі смаком солодкого вишневого лікеру яблучний або цитрусовий сік.
  • Лікерні вина – основа багатьох коктейлів, який подають в якості аперитивів або до десертних страв.
  • Для приготування лікерів важливим моментом є відбір зрілого сировини. Часто саме в стиглої, самої соковитою і солодкої вишні, виявляються дрібні шкідники – «плодожерки». З одного боку – фактор неприємний, але з іншого – в поганих плодах, насичених хімікатами, такі шкідники не живуть. Позбутися непрошених «гостей» легко: зібраний урожай помістіть у відро або таз і залийте водою на 2-3 години. Слідкуйте, щоб вода була прохолодною. Краще її кілька разів злити, щоб у теплій воді не з’явилися нові шкідники – бактерії, які запустять процес бродіння ягід і порушать плани по їх переробці на самому початковому етапі. Після промийте ягоди проточною водою, під сильним струменем: шкідники будуть ліквідовані – вони підуть самі. Можна для вимочування ягід воду, злегка підсолити, щоб прискорити ліквідацію і перешкодити колоній бактерій, що викликають процеси гниття або бродіння.
  • Завжди краще приступати до переробки свіжих, тільки що зібраних плодів як можна швидше, але якщо це неможливо, то, наприклад, вишня може зберігатися до 48 годин у холодильнику. При цьому її краще помістити в плетені кошики, щоб забезпечити доступ повітря до нижніх шарів ягід. Кошик можна поставити на блюдо, щоб не забруднити соком продукти або полиці холодильника.

Натуральний лікер з вишні може служити основою для приготування фруктового соусу до м’яса або до десертних страв.