Куряче філе по-французьки

Куряче філе по-французьки – це не просто картопля, сир, гриби, майонез! Готуємо куряче філе по-французьки: найкращі рецепти

Куряче філе по французьки

Власне, у назві статті вже викладена суть.

Розберемося лише в деяких деталях класики французької кухні, приготування курячого м’яса з властивим тільки французьким кухарям баченням призначення їжі.

Їх концепція кулінарного мистецтва більше зводиться до того, що їжа – не тільки джерело життєвої сили, насичення організму необхідною і достатньою кількістю корисної їжі, а насамперед – джерело насолоди, в тому числі і естетичного.

Куряче філе по-французьки – основні технологічні принципи

Це блюдо «розписати» в світлі професійного виконання навряд чи вдасться. Якби йшлося справді про одному рецепті, то проблем би не виникло, і було б зрозуміло, про які продукти потрібно вести мову, розповісти про те, як грамотно їх потрібно переробити.

Наші домогосподарки, справді, як сказано у назві статті, в більшості своїй вважають, що сир, картопля, курка і майонез – це французька кухня. Хочеться запитати: шановні домогосподарки, а що в цьому наборі є дуже французької? Може бути, ударна доза калорій? Де ж тоді витонченість і легкість?

Загляньте на кулінарні сайти або блоги справжніх французьких кухарів, щоб розвіяти міф, заснований на одному рецепті картоплі, запеченої з м’ясом під майонезом. Існує мільйон способів приготування м’яса по-французьки. Картопля в поєднанні з куркою в них, звичайно теж зустрічається, але, швидше, як виняток із правил, або як винахід зубожілих французьких рантьє, які приїхали на заробітки до садиби російських поміщиків у вісімнадцятому столітті. Історія не приховує, що в ті часи було теж модно жити «по-закордонному» і мати при дворі «мсьє». От і мали. «Мсьє», не бажаючи втратити дохідного місця і, навпаки, бажаючи догодити господареві, додали до французького шарму та помпезності «трохи» калорій, у вигляді картоплі, щоб було ситно, по-російськи!

Коли мова йде про приготуванні будь-якого м’яса по-французьки, забудьте про картоплю, сирі і грибах, як про доповнення до м’яса. Тим більше блюзнірство пхати в піч будь-яку страву, щедро присмачена майонезом, соусом, який подається тільки в холодному вигляді. З цим погодяться не тільки французи-гурмани, але і дієтологи. Ну, добре. Гриби і сир можна залишити. Але в самих обережних кількостях. Так сказати, збалансовано, в дусі сучасної концепції здорового харчування.

Як вчить сучасна дієтологія, м’ясо – джерело білка. Його надлишок переформатується в організмі вуглеводи, а вони – в жири. Тобто, дієтичний курячий білок з картоплею, безпосереднім джерелом вуглеводом, перетворюється в доважок для прискореного утворення жирових відкладень, з усіма витікаючими наслідками.

Хочете їсти м’ясо по-французьки? Тоді додавайте будь-які інші овочі, навіть солодкі фрукти, горіхи і мед. Картопля з м’ясом, як запечене в духовці блюдо, має стати винятком. НЕ забувайте при цьому включати до складу страви інгредієнти, що містять корисні амінокислоти та ферменти, які сприяють розщеплення білка і стимулюють процес травлення.

До того ж, заглянувши в рецепти азіатської або близькосхідної кухні, можна знайти безліч цікавих варіантів приготування смачної і корисної курочки, прийнятних для нашого слов’янського смаку, традицій і, що немало важливо – можливостей.