Куряча грудка в горщику

Куряча грудка в горщику – безпрограшний варіант! Рецепти ніжною курячої грудки в горщиках з овочами, грибами, гречкою, фруктами

Куряча грудка в горщику

Секрет смачних страв у горщиках полягає в насиченості бульйону. Якщо готуєте куряче філе – неодмінно зверніть особливу увагу на спеції і овочі. Вони повинні створювати відповідний «антураж» ніжної курятинке. Один з улюблених прийомів – використання чорносливу. Якщо цей сухофрукт до смаку вам і вашим домочадцям – не застосуйте ним скористатися. Ще один чудовий спосіб полягає в приготуванні насиченого м’ясо-кісткового бульйону. В ідеалі він повинен бути курячим, причому підійдуть і кісточки і потрошки.

Куряча грудка в горщику – загальні принципи приготування

• Приготувати курячу грудку в горщиках можна з овочами, грибами, фруктами і крупами або з різними приготованими самостійно соусами.

• Курятину перед використанням добре промивають і обсушують, насухо промокнувши паперовим рушником. Крок з просушуванням можна і пропустити, але мокрий шматок буде складніше нарізати. Курячу грудку формують невеликими квадратними шматочками або тонкими короткими смужками, обов’язково нарізаючи тільки поперек волокон. Шматочки закладають в глиняні або керамічні ємності відразу або попередньо обсмажують з овочами.

• Заповнюють горщики, викладаючи складові страви пошарово або перемішавши між собою. В кожну ємність обов’язково доливають соус, відвар з м’яса або овочів, воду. Додатково додають жир як рослинний, так і вершковий.

• Глиняні або керамічні горщики – тендітна посуд. Якщо такі ємності поставити в розігріту духовку, вони можуть розтріснутися. Тому перед наповненням їх злегка прогрівають або ж ставлять у холодну духовку.

• Температура приготування залежить від використовуваного духової шафи. Електричну духовку слід прогрівати до 200 градусів. У газовій страви готуються при 180 градусах.