Картопляна запіканка з м’ясним фаршем – просте блюдо з доступних продуктів. Запіканка з картоплі з фаршем і овочами

Одна з тих страв, про які кажуть – родом з дитинства. Картопляна запіканка з м’ясним фаршем більшості з нас знайома з часів дитячого саду. Але у цієї страви є безліч більш цікавих варіантів, підтвердження тому – тут зібрані рецепти.

Картопляна запіканка з мясним фаршем – просте блюдо з доступних продуктів. Запіканка з картоплі з фаршем і овочами

Загальні принципи приготування картопляної запіканки з м’ясним фаршем

Для запіканки картоплю можна підготувати по-різному: зварити і зробити пюре, порізати тонкими колами, натерти на тертці. Якщо використовується пюре час приготування в духовці скорочується. Сиру картоплю бажано залити яким-небудь соусом, так він краще пропечеться. Особливо добре підійдуть різні білі соуси на основі сметани, майонезу, вершків, молока.

Фарш можна взяти з будь-якого виду м’яса: яловичий, баранячий, свинячий, змішаний. Щоб він не був сухим, додамо лук, морква, помідори або томатну пасту. Для аромату – спеції і зелень. Фарш для запіканки зазвичай попередньо обсмажується або гаситься.

Збирається блюдо шарами, а потім запікається в духовці. Класика – два шари картоплі, між ними шар фаршу. Гарний завершальний штрих – тертий сир, який розплавився під смачну скоринку апетитного золотистого кольору.