Компот з кавуна

Унікальна комбінація смаків компоту з кавунів та інших ягід

Компот з кавуна

Який ще компот з кавунів?

Вони і так, по суті – суцільна вода! Але не поспішайте судити по першому враженню.

Напій, хоч і дещо незвична, на практиці виходить ніжним і своєрідним.

Якщо у вас є можливість його приготувати – зробіть хоча б на пробу, а взимку, дивись, «полетить» як миленький!

Компот з кавуна – загальні принципи приготування

• Компоти з кавуна можна приготувати без консервації для щоденного вживання в охолодженому вигляді або законсервувати на зиму.

• Компоти готують з стиглих кавунів з не цукристої, щільною м’якоттю. Практично завжди щільну шкірку видаляють, рідше залишають, видаливши лише темно-зелену шкірку. Білу тверду м’якоть використовують при приготуванні сиропів для компоту. Кавунову м’якоть нарізають невеликими скибочками або кубиками і ретельно вибирають з неї всі кісточки. Щоб вони не потрапили в напій.

• Освіжаючий кавуновий компот практично не має свого смаку, тому напій готують переважно з іншими ягодами, фруктами або додають в нього диню і м’яту.

• Щоб компот вийшов насиченим, сироп готують з великою кількістю цукру. «Нудотність» напою розбивають додаванням лимонної кислоти або свіжовіджатим соком лимона.

• Для консервування кавунового напою використовують чисті сухі ємкості об’ємом два або три літри. Промиті з миючим засобом банки стерилізують струменем пари або помістити в духову шафу. Тару після стерилізації охолоджують і тільки після цього наповнюють.

• Кришки для консервації теж потребують стерилізації. Їх промивають під водою, щоб змити бруд і після цього кип’ятять протягом 5 хвилин. Закривають ємності тільки добре просушенными кришками.

• Законсервовані на зиму компоти охолоджують під ковдрою, перевернувши ємності догори дном. Це дозволяє додатково простерилізувати напій, що забезпечує більш тривале його зберігання.