Компот з агрусу з апельсином

Вітамінне диво. Як правильно зварити компот з агрусу з апельсином на зиму

Компот з агрусу з апельсином

Аґрус – найбагатша скарбниця вітамінів і мікроелементів.

Складно знайти ягоду, яка значно перевершувала б у корисності це ароматне диво.

Компоти з агрусу, мабуть, найпопулярніша технологія заготівлі цієї ягоди. Для надання їм особливого смаку використовують натуральні ароматизатори, додаючи різні плоди і ягоди з сильним власним смаком.

Не так давно почали наші господині застосовувати в якості такого «покращувача» цитрусові.

Але цей нескладний спосіб відразу став популярним: апельсини порівняно недорогі, багато їх не потрібно, а напої виходять зовсім незвичайними.

Компот з агрусу з апельсинами на зиму і на кожен день – загальні принципи приготування

• Для компотів можна використовувати будь-які сорти аґрусу. Для повсякденного вживання напій можна приготувати з ягід будь стиглості і розміру. Для заготівлі компоту з агрусу з апельсинами на зиму краще всього брати великі, трохи недоспелые ягоди. Їх шкірка досить жорстка і дозволяє зберегти цілісність ягід при температурній обробці.

• Зібрані чи придбані на ринку ягоди агрусу перед використанням перебирають від зіпсованих і нерепрезентабельних ягід. У них обов’язково відщипують носики і обривають хвостики. Потім ягоди промивають і ретельно просушують від води, відкинувши на друшляк.

• Сам по собі компот з агрусу неароматен і тому в нього додають інші ягоди або фрукти, наприклад, апельсини. Цитрусові плоди використовують очищеними від шкірки або разом з нею. Неочищені апельсини крім насиченого аромату надають компоту специфічну гірчинку. Апельсини нарізають «шайбами» або розділяють на часточки. Часто з самих цитрусових або їх цедри готують відвар, з якого і варять сироп для компоту.

• Апельсини перед використанням обов’язково обмивають водою, а якщо в компот їх додають з шкіркою, то ще й ошпарюють фрукти окропом.

• Компоти з агрусу з апельсинами часто ароматизують. В них додають корицю, ванілін, м’яту, вино або спеції: чебрець, бадьян і навіть запашний перець.

• Заготовлюючи компоти з агрусу з апельсинами на зиму, фрукти і ягоди не варять. Їх закладають у банку і заливають крутим окропом. Як тільки вода охолоне, її зливають, а ягоди заливають киплячим сиропом, приготованим на злитою з ємності рідини, окремо звареному відварі з шкірки апельсинів або їх настої.