Дріжджовий пиріг з абрикосами

Дріжджовий пиріг з абрикосами дасть фору будь-якому торту. Рецепти відкритих і закритих дріжджових пирогів з абрикосами

Дріжджовий пиріг з абрикосами

Чудовий здобний пиріг з абрикосовою начинкою у багатьох сім’ях заміщує на столі будь-торти.

У свята намагаються господині, місять розкішне тісто і потайки пробують з ложечок начинку.

Ляскають дверима найвибагливіші ласуни – діточки, чи довго ще, а всім вистачить?

Рішуче заявляємо – вистачить на всіх, печіть і їжте на здоров’я!

Дріжджовий пиріг з абрикосами – загальні принципи приготування

• З дріжджового тіста з абрикосами випікають в духовці закриті, відкриті або напіввідкриті пироги. Дріжджове тісто вимішується на молоці, жирному кефірі або з додаванням сметани. Дріжджі використовують свіжі (пресовані), або сухі швидкодіючі. Причому ті й інші в рецептах взаємозамінні.

• Абрикосові дріжджові пироги – здобна випічка. Тому в тісто для пирогів завжди додають яйця, якісний маргарин або натуральне вершкове масло, сметану і цукровий пісок. Також у нього може знадобитися ввести сметану або сир. Ароматизують випічку корицею, ванільним цукром або ваніліном. Щоб дріжджові пироги довго не черствели, при замісі тіста в нього нерідко додають крохмаль.

• Абрикоси для начинки пирогів беруть без кісточок як свіжими, так і замороженими. Їх нарізають часточками, кубиками або просто поділяють на половинки. Шматочки абрикосової м’якоті змішують з цукровим піском і крохмалем. Фруктову начинку викладають на тісто відразу ж після приготування або тушкують у сковороді з вершковим маслом, після чого охолоджують. Крім абрикосів, в начинку дуже добре використовувати і сир.

• Поверхня закритих і напівзакритих пирогів обов’язково змащують збитим яйцем, а після «вмивають» водою з пульверизатора.