Домашній суп

Домашній суп – 7 найкращих рецептів. Всі секрети смачних домашніх супів від досвідчених господинь: щі, харчо, борщі, вуха, окрошка, солянка

Домашній суп

Домашні супи – важлива складова сімейного обіду, вони зігріють в холоднечу і наситять.

Але для того, щоб приготувати смачний і наваристий домашній суп , треба не забувати про декілька хитрощі.

Загальні принципи приготування домашніх супів

Зазвичай супи ділять на три групи. Прозорими називають бульйони, в які додано пельмені, дрібні макаронні вироби, цвітна капуста, причому з таким розрахунком, щоб суп залишався прозорим: бульйон для них «відтягується», тобто очищається яєчним білком, а пельмені або макарошки часто варять окремо, щоб борошно не перейшла в бульйон і не зробила його каламутним.

Заправні домашні супи засипаються великою кількістю овочів, часто також крупою, може використовуватися підварювання з борошна.

Пюреподібні супи зараз робляться все популярнішим. Вміст каструлі в кінці процесу приготування треба пюрировать блендером.

Для варіння супу, особливо густого, краще всього підійде каструля з товстим, злегка закругленими стінками: в ній краще зберігається температура, а смачний домашній суп, 7 кращих рецептів якого ми пропонуємо, повинен добре настоятися.

Супи можна готувати на м’ясному, курячому, рибному, грибному, овочевому бульйоні, молоці або фруктовому відварі, квасі або кисломолочному продукті (в останніх випадках йдеться про холодних стравах, звичайно). І для приготування хорошого домашнього супу потрібен хороший бульйон – смачний і наваристий. Щоб бульйон вийшов по-справжньому смачним, м’ясо (або курку, рибу) треба покласти в холодну воду, причому продукти краще порізати, а не класти одним шматком.

Солити бульйон не можна: по-перше, важко відразу розрахувати потрібну кількість солі, а по-друге, м’ясо віддасть в цьому випадку менше корисних речовин.

Варити бульйон слід на дуже повільному вогні: це дозволить зберегти його прозорість.

У процесі кипіння на поверхні бульйону утворюється піна, яку необхідно зняти. Це не бруд, а згорнувся м’ясний білок. Тобто викидати її зовсім не до чого, але і в бульйоні їй не місце. Піну можна використовувати у фарш для котлет або в підливу.

Якщо ви належите до прихильників бульйону на кістках, то їх слід порізати подрібніше і помістити в каструлю в полотняному мішечку або в мішечку з подвійного шару марлі. Втім, можна просто покласти кістки в каструлю, а потім страву ретельно процідити.

А ще бажано використовувати в бульйон для домашнього супу (7 кращих рецептів якого нижче) коріння, тобто корінь селери або петрушки, а також цілком морквину або не всіма улюблену цибулину, можна стебла пряної зелені. Все це теж непогано варити в мішечку, а потім можна виловити, а бульйон процідити. Коріння додають приблизно за 30 хвилин до кінця варіння м’ясного бульйону, а в курячий, рибний або овочевий кладуть відразу.

Якщо м’ясо жирне, жир з поверхні бульйону необхідно знімати і використовувати також у фарш або соус.