Домашні ковбаски з печінкою

Домашні ковбаски з печінкою – їх можна давати навіть дітям! Всі хитрощі і рецепти приготування домашніх ковбасок з печінкою

Домашні ковбаски з печінкою

Ковбаски з печінкою – це дуже смачно, особливо якщо вони приготовані в домашніх умовах. Вони не містять фарбників і таких популярних зараз ЕЕшек.

Але ми ж із-за цього не огорчимся?

Такі ковбаски можна без побоювання вживати дітям і дорослим, не побоюючись отруєння або алергічної реакції.

Але чомусь для більшості господинь приготування домашньої ковбаси – це вищий пілотаж. Насправді технологія дуже проста. Все що потрібно – це кілька перевірених рецептів, оболонки і сама печінка.

Ковбаски з печінкою – загальні принципи приготування

Печінка для ковбасок беремо будь-яку згідно з рецептом. Можна навіть взяти кусок, який залишився незатребуваний і продовжує займати місце в морозилці. Частим супутником печінки є сало. Воно зменшує сухість ліверу і згладжує специфічний смак. Замість сала можна використовувати нутряний жир, іноді додають курячі шкірки.

Що ще кладуть у ковбаски з печінкою:

• спеції;

• яйця;

• манну крупу, борошно або крохмаль;

• гречку, рис, перловку;

• інші субпродукти;

• м’ясо.

З інгредієнтів готують фарш з допомогою м’ясорубки, блендера. Іноді до однорідної маси подрібнюються не всі продукти, частина просто нарізати шматочками, наприклад, шпик.

Готовим фаршем наповнюють оболонки. Для цього використовують подовжену насадку у вигляді трубочки для м’ясорубки або просто накладають масу маленькою ложечкою.

Оболонки можуть бути штучними або натуральними. Штучні можна придбати в магазині, вони не вимагають попередньої обробки. Натуральні оболонки (кишки) отримують при забої тварини, в основному беруть свинячі. Вони вимагають вимочування, як це робиться, детально розказано в наступному рецепті.