Брага з винограду

Брага з винограду – безвідходне домашнє виноробство. Три рецепта бренді з національним колоритом з браги на винограді

Брага з винограду

У часи, коли нерідко доводиться чути про підпільних цехах, де розливають в пляшки технічний спирт, наклеюють фальшиві етикетки та акцизні марки, а потім небезпечний сурогат масово пускають у продаж, згадати старі рецепти приготування домашнього самогону на бразі з винограду, буде не зайвим.

До того ж, якщо такий алкоголь зроблений для себе і, як кажуть, на совість, то після його вживання голова зранку не болить. Зрозуміло, при дотриманні міри у вживанні і правильної технології очищення.

Брага з винограду – ідеальна сировина для отримання винного спирту, на основі якого завжди можна приготувати чачу, настоянки, коньяк, бренді, горілку з винограду не гірше, а, може бути, навіть краще багатьох напоїв з красивими етикетками, наявними в роздрібному продажі.

Брага з винограду – особливості приготування домашнього самогону

Брагу можна приготувати з будь-яких плодів і зернових культур. Давно було помічено, що запах самогону містить ефірні масла тих продуктів, з яких приготовлена була брага. Виноград та інші фрукти – ідеальна сировина для приготування домашнього спирту-сирцю. Ефірні (ароматичні) масла, як і спирт, мають легкий молекулярний вагу, мають «летючість», і тому вони під час перегонки з браги переходять в самогон разом зі спиртом.

З фруктових вичавок, що залишилися після приготування домашнього виноградного вина або соку, з торішнього варення можна приготувати хороший домашній самогон. Від якості сировини для приготування браги залежить запах самогону, наявність або відсутність у ньому небажаних домішок.

Другий важливий момент для отримання спирту з браги для винограду – доступність і низька собівартість сировини. Якщо немає власної дачі та винограду або інших фруктів, вирощених на ній, купувати фрукти на ринку чи в супермаркеті – не рентабельно. До того ж, продавці часто обробляють фрукти сірководнем, щоб збільшити їх термін зберігання. Таку сировину потрібно обов’язково мити, тому що сірководень, переходячи в брагу, а потім – в спирт, надає алкоголю запах тухлого яйця, що неприємно і шкідливо, псує продукт.

З цієї ж причини для приготування браги з винограду і розведення готового спирту, після перегонки потрібно використовувати тільки очищену воду. Вода з-під крана, навіть не маючи специфічного запаху, містить у собі домішки металів та інших елементів, які в поєднанні зі спиртом можуть стати причиною важких отруєнь та різних захворювань. Додавання води в брагу необхідно для створення сприятливого вологого середовища, регулювання кислотного балансу в бразі з винограду, тому що без необхідного рівня Рн бродіння не розпочнеться.

У виноградному макусі, після приготування вина, ще залишаються дріжджі і невелика кількість цукру. Ці компоненти – основа будь браги. Бродіння виникає у результаті життєдіяльності дріжджів.

Цукор, перероблений дріжджами, розщеплюється на спирт і вуглекислий газ. Від кількості цукру і дріжджів, їх співвідношення у вологому середовищі залежить обсяг готового продукту і його фортеця. Двадцять грамів цукру, переробленого дріжджами, дають 1% спирту. Пораховано, що з 5 кг цукру на виході виходить 5 л спирту-сирцю, фортецею 50-55%.

Якщо в сусло для браги з винограду додано, наприклад, 10 л води і 2 кг цукру, то при перегонці не має сенсу продовжувати підігрівати брагу після отримання 2,0 л самогону, тому що це призведе до зниження міцності спиртного напою. Крім того, разом з водяною парою в резервуар для спирту, в результаті, почнуть перетікати непотрібні домішки, що містяться в бразі, що негативно позначиться на якості спирту.