Заварний крем без молока

Заварний крем без молока – економний варіант! Рецепти заварних кремів без молока з кавою, какао, згущеним молоком, карамеллю

Заварний крем без молока

Зазвичай для приготування заварних кремів використовують молоко. Але не завжди воно є вдома, та й до того ж деякі люди просто його не переносять. У цьому випадку допомогу прийдуть нові рецепти кремів без молока. Доступні, прості, але смачні й ароматні.

Заварний крем без молока – загальні принципи приготування

Замість молока основою крему частіше всього є вода. Може використовуватися кава, сік, розведений сироп, чай, компот, відвари цедри. Насправді варіантів безліч. Дивовижні креми виходять при додаванні сметани або збитих вершків, ці рецепти є трохи нижче. У рецептах часто присутня масло вершкове, але не завжди.

Чим згущують масу:

• жовтки;

• борошно;

• крохмаль;

• шоколад.

В ідеальному варіанті для приготування заварного крему краще використовувати водяну баню. Але найчастіше просто береться каструлька, в якій суміш не пригорить і ласощі готується в ній прямо на плиті. Головне пропустити момент, коли крем почне густіти. На цьому етапі і до самого кінця його починають активно помішувати. Не потрібно чекати, поки маса стане дуже густою. Як тільки консистенція стане, як у згущеного молока і почне «плюхалися», каструльку потрібно зняти з плити. У процесі охолодження десерт стане ще густіше.