Юшка з сьомги з вершками

Юшка з сьомги з вершками – смачна принадність! Рецепти юшки по-фінськи з вершками – секрети здоров’я і успіху від древніх вікінгів

Юшка з сьомги з вершками

Досить суворий клімат скандинавських країн зіграв свою роль і в кулінарних традиціях народів, що населяють півострів – нащадків древніх вікінгів.

Мінімум інгредієнтів і їх висока калорійність, дає сили і енергію для життя, спочатку не дуже осілого, в умовах жорсткого клімату атлантичного узбережжя.

Так співпало, що ці ж місця – понині залишаються відмінною середовищем існування сьомги, нерестящейся на мілководді при температурах, близьких до нуля.

Благородний лосось – хижак, чиїм щоденним раціоном, знову ж таки, зважаючи на холодну суворості атлантичних вод, є більш дрібна, але дуже поживна риба, що дозволяє сьомзі досить успішно долати значні відстані в холодних водах і розмножуватися в природних умовах, долаючи течії річок.

Не дивно, що в м’ясі сьомги міститься, в загальній складності, 22 мінералу, майже повний комплект життєво важливих вітамінів, і цінний набір амінокислот, включаючи Омега 3.

Такий джерело цінного білка, що дозволяє нарощувати м’язову силу для далеких походів, оберігає від багатьох хвороб і зігріває в холод, не міг не привернути уваги вікінгів.

Пізніше, коли кочівники-завойовники, нарешті, знайшли свою землю і перейшли до осілого способу життя, в їх повсякденному меню з’явилася молочна їжа, з не менш багатим набором елементів для життєвих сил. Поєднання молочних продуктів з рибою притаманне більшою мірою саме кухні народів Швеції, Данії, Фінляндії та Республіки Карелії.

Вуха – стародавнє блюдо, на що вказує присутність цього слова у санскриті, налічує три з половиною тисячоліття свого існування. Спочатку під значенням слова «вуха» малося на увазі слово «бульйон», без конкретної вказівки на м’ясо, рибу або овочі. І тільки приблизно в середині минулого тисячоліття у слов’янських народів, найбільш зберегли в своїй мові вплив санскриту, під словом «вуха» стало розумітися рибна юшка – бульйон. З тих пір стали розрізняти вуха і за видами основної риби, і за способом варіння, наприклад: юшка з щуки, вуха стерляжья або вуха червона, вуха солодка.

До речі, назва «сьомга» також існує тільки в російській мові. Деякі народи Півночі називають благородного лосося просто рибою, як би даючи зрозуміти тим самим, що це і є справжня риба, не те що деякі. Хоча, враховуючи, що сьомга «не сидить на місці», подорожуючи і морський, і в прісній воді, на відміну від деяких родичів, вона, справді – справжня риба. Головне – правильно приготувати.

В російських традиціях вуха була і залишається досі стравою, в основі якого міститься концентрований бульйон з риби, з мінімальним набором інгредієнтів. Але, як говориться, «про смаки не сперечаються», і вже тим більше – в кулінарії. Всяка вуха має право на існування – було б смачно і була б користь організму.

Отже, більш докладно про червону вусі по-фінськи, з вершками та інших рецептах найкращої ухи з сьомги, з вершками.