Як приготувати згущене молоко в домашніх умовах

Як приготувати згущене молоко в домашніх умовах за 15 хвилин. Рецепти домашньої згущеного молока: в мультиварці, мікрохвильовій печі, на газу

Як приготувати згущене молоко в домашніх умовах

Навряд чи знайдеться людина, яка залишиться байдужим до згущеному молоці.

Це такий знайомий смак дитинства, який є улюбленим ласощами і наших дітей.

Ви часто замислювалися про приготування згущеного молока в домашніх умовах за рецептами з натуральних продуктів.

Але вважали, що це дуже складний і довгий технологічний процес.

А якщо це можна зробити за 15 хвилин і за найкращими рецептами?

Заманливо? Спробуємо.

Згущене молоко в домашніх умовах – принципи приготування

Самим головним правилом успішного приготування будь-якого рецепту згущеного молока в домашніх умовах є суворе дотримання технології всього процесу. Будь-яке відхилення в кількості, часу приготування, необхідних складових продуктів, а не їх замінників може призвести до незадовільного результату.

Інгредієнти, які вам понадобятся, в основному одні і ті ж. Змінюються лише варіації використання. Це:

Молоко – використовуйте домашнє молоко або з високим вмістом жирності, тобто 3,2%. Воно обов’язково повинно бути свіжим! Також рекомендується використовувати незбиране молоко, з якого не видаляли воду і не зменшували жирність. У вас вийде дуже рідка згущене молоко, якщо в молоці було великий вміст води.

Сухе незбиране молоко (замінник не використовувати) – це порошкоподібний продукт харчування, який отримують в процесі сушіння молока. На його основі готують молочні суміші.

Цукор. Замість цукру в деяких рецептах можна використовувати цукрову пудру.

Вершкове масло. Обов’язково стежте, щоб воно було свіже. Масло необхідно для того, щоб надати згущеному молоці жирність.

Вершки – бажано брати домашні або з високим відсотком жирності.

Сам процес приготування згущеного молока в домашніх умовах за 15 хвилин являє собою уварювання молока з цукром з одночасним випарюванням зайвої рідини. У виробництві для цього використовуються спеціальні вакуумно-випарні установки. У них молоко дуже швидко починає кипіти, що тягне за собою випаровування зайвої вологи і поступове згущення рідини. В домашніх умовах за рецептами згущене молоко готується відкритим способом, шляхом уварювання і випарювання води при постійному помішуванні. Тому, якщо рідкий продукт, отже, води в ньому ще багато.

Велике значення має спосіб його охолодження. Щоб отримати однорідну масу необхідно відразу після приготування ємність з гарячим продуктом опустити в холодну воду і, помішуючи, охолодити до кімнатної температури. А після цього згущене молоко можна ставити в холодильник для загустіння.

Також успішний результат залежить від якості продуктів, товщини каструлі, інтенсивності вогню. Враховуйте ці всі фактори при приготуванні.

Для такого ласощі, як згущене молоко, не можна обійти питання калорійності.

Запам’ятайте: у 100 грамах згущеного молока міститься приблизно 320 кілокалорій.

Спектр використання згущеного молока в кулінарії дуже різноманітний: від вживання просто в натуральному вигляді до додавання в креми тортів різного способу приготування.

Це можуть бути: млинці, оладки, рулет, яблучний пиріг, печиво у формочках, бісквіт, торт з вафельних коржів зі згущеним молоком, а також величезна кількість тортів, в яких склад для виготовлення крему використовується звичайна або варена згущене молоко.

Розглянемо найпопулярніші рецепти.