Вино з вишні в домашніх умовах

Вино з вишні в домашніх умовах: рецепт кріпленого вина

Склад:

  • Ізюм, червоний 200 г
  • Вода 2,5 л
  • Вишня 10 кг
  • Дубові листки, зелені 300 г
  • Цукор 3,3 кг
  • Чорнослив без кісточки 500 г
  • Спирт (96%) 750 мл

Технологія приготування:

За тиждень до початку виготовлення вина зробіть изюмную закваску. У банку, місткістю 1,5-2 літра покладіть родзинки з цукром і залийте теплою водою. Для цього від загальної кількості води візьміть 0,5 літра і підігрійте до 25 градусів. Банку повинна бути заповнена на 2/3 об’єму. Горлечко обв’яжіть марлевою або полотняною серветкою, а банку поставте ближче до тепла, але не поряд з включеною плитою. Періодично струшуйте закваску, щоб уникнути закисання поверхні.

Ягоди вишні технічної стиглості переберіть, видаляючи кісточки. Складіть в емальовану ємність (15 л), влийте 2 л води (20 градусів) і додайте 1/3 частина цукру. Перемішайте і поставте ємність в тепло на 2-3 дні до початку бродіння.

Зброджених вишню покладіть під прес для відділення соку. Перелийте сік в бутель, в якому буде «грати» вино, попередньо додавши в нього закваску (без ягід родзинок). Віджату гущу з чорносливом і подрібненими дубовим листям укладіть в інший бутель і залийте спиртом. Щільно запечатайте спиртовий екстракт і залиште його для настоювання до освітлення вина. Бутель з соком поставте в приміщенні з постійною температурою, без доступу яскравого сонячного світла і протягів. Горлечко запечатайте медичної рукавичкою. Як тільки бурхливе бродіння почне стихати, додайте в бутель другу частину цукру і знову надіньте на шийку рукавичку. Дочекайтеся повного припинення бродіння. Через два тижні вино має стати прозорим, а на дні пляшки буде видно осад. Вставити в пляшку пластикову або гумову трубку і вилийте вино в чисту ємність, намагаючись не зачепити осад на дні. Осад можна злити в банку і використовувати в якості закваски для приготування інших вин. Бутель вимийте, стерилізують і знову перелийте в нього вино. В цей же час процідіть спиртову настоянку і теж поставте її для освітлення. Після цього зніміть з осаду, ще раз, вино і настойку. З’єднайте їх, додавши цукор, що залишився. Перемішуйте цукор до розчинення. Поставте вино на витримку в прохолодне темне місце, не менш, ніж на 6 місяців. Бутель повинен бути ретельно закупорений, щоб уникнути попадання вологи і сторонніх запахів ззовні.