Вареники на кефірі з картоплею

Вареники на кефірі з картоплею – ніжні, повітряні, з підливою. Підбірка доступних рецептів вареників на кефірі з картоплею

Вареники на кефірі з картоплею

Вареники з начинкою з картоплі посідають, мабуть, перше місце серед цих численних страв.

Зовнішній вигляд і смак у чому залежать від тесту.

Вареники з картоплею із тіста, замішаного на кефірі, виходять пишними, з об’ємною м’якою оболонкою, пухнасте ніжне тісто «тане» у роті.

Вареники на кефірі з картоплею – загальні принципи приготування

Правильно вимішене тісто на кефірі для вареників має бути еластичним, не липнути до рук. Без праці тонко розкачуватись, добре склеюватися при ліпленні. При варінні не розбухає, не розпадатися і при цьому добре провариваться.

Таке тісто легко приготувати, якщо скористатися певними правилами при вимішування:

1. У підходящої посуді змішайте кефір із содою або дріжджами, дивлячись, що вказано за рецептурою, і відставте в сторону на чверть години.

2. В окремій ємності розколотіть вінчиком або виделкою яйця, якщо вони вказані.

3. У велику широку миску просійте дрібним ситом борошно і перемішайте її з сіллю.

4. У гірці борошна зробіть воронку, в яку залийте рідкі інгредієнти: кефір із содою або дріжджами, яйця.

5. Почніть вимішувати тісто, спочатку скориставшись ложкою, а потім руками. Коли піде вся мука, викладіть тісто на поверхню столу, ретельно вимісіть, при необхідності досипайте борошно.

6. З готового тіста сформуйте кулю, викладіть його назад в миску і, накривши рушником, залиште на півгодини «підрости».

Обробляти тісто для ліплення вареників можна кількома способами:

• Розділити на частини, кожну скачати джгутом в діаметрі не більше п’яти сантиметрів джгути і нарізати упоперек на шматочки шириною в один сантиметр. Потім з кожного шматочка, расплющивая пальцями, сформувати тонкий коржик, по центру викласти начинку і склавши, заліпити краї.

• Відрізати від невеликий шматок тіста і розкачати його качалкою відповідної товщини, великий пласт. Маленьким келихом або склянкою видавити кружечки. Покласти в середину начинку, сформувати вареник і склеїти краю, затискаючи тісто пальцями.

Готові напівфабрикати можна відварювати в підсоленій воді, готувати на пару, запікати в духовці і навіть смажити у фритюрі.

Готові вареники подають як самостійне блюдо, полив соусом, посипавши підсмаженою на смальці з цибулею, або просто добре збризнувши топленим вершковим маслом.