Узбецький суп

Узбецький суп – доступна екзотика. Особливості приготування узбецького супу з баранини, узбецького супу з локшиною: рецепти

Узбецький суп

Жодна кухня світу не розвивається в умовах повної відокремленості.

На формування узбецькій кулінарії зробили вплив і арабська, індійська, перська.

Найбільше внесла кухня Китаю.

Не дивно, адже в цій країні і Середньої Азії проростають одні й ті ж культури.

Велика кількість інгредієнтів узбецького супу запозичене їх цих кухонь. Рис, локшина, сичуанський перець (хуадзе) прийшли з Китаю, зелене бобова рослина маш – з Індії.

Використовуючи знайомі нам овочі, і ті, які є дивиною, можна приготувати нові страви і розширити свої кулінарні пристрасті. Як знати, може бути одним з узбецьких супів, вдасться прижитися і на нашій кухні.

Узбецький суп з баранини, з локшиною – загальні принципи приготування

Дуже навіть непогано поїсти на обід насичений і ароматний суп.

На домашній кухні узбеків це блюдо в пошані. Хоча частіше супи готують восени або взимку, коли потрібно зігрітися. Адже вариться узбецький суп на дров’яній печі в казані, утеплюючи весь будинок.

В наших умовах казан може замінити каструля з товстим дном.

Приготування узбецького супу з баранини, як правило, починається з приготування овочів. Тобто, не вариться звичний для нас м’ясний бульйон, куди поступово завантажуються морква, цибуля та інші складові. Навпаки, запашні овочі додається вода. Господиня сама вирішує, скільки її влити. Точно так само, вона визначає інгредієнти та їх кількість.

І в суп з баранини, і в суп локшину додається цибуля, морква, картопля, болгарський перчик, помідори, часник.

Часто до складу страви включають маш – маленькі зелені боби. Перед приготуванням їх потрібно розкласти на блюді в один шар і залити водою. Після замочування обов’язково видалити тверді зернятка.

Всі овочі нарізати дуже дрібно і по черзі закидаються в казан.

М’ясо нарізають дрібними кубиками і смажиться.

Особливістю приготування узбецького супу є те, що його потрібно майже постійно перемішувати, щоб овочі не пригоріли до дна казана.

А ще у страву додають імбир. Він надає особливий аромат, насичений і збудливий.

Серед спецій в пошані зіра, чабер, перець і паприка, базилік, ягоди барбарису. Прикрашає смак страви свіжа кінза петрушка.

Суп часто заправляють розтертим з сіллю часником і кисломолочним продуктом під назвою катик. Його з успіхом замінить натуральний йогурт або кефір.

До складу узбецького супу-локшини обов’язково входить довга локшина або спагетті. Додають її у страву в самому кінці готування.