Сушений гарбуз у електросушарці та духовці

Сушений гарбуз у електросушарці та духовці: смужки, цукати, порошок. Як зробити сушений гарбуз і що з нього приготувати

Сушений гарбуз у електросушарці та духовці

Сушений гарбуз – чудово смачний та дуже корисний продукт. З усіх видів зимових заготовок саме сушка дозволяє зберегти майже весь вітамінно-мінеральний склад овочів.

Взимку висушені гарбузові шматочки можна їсти як солодке або використовувати для приготування різних страв. З сушеного гарбуза можна готувати салати, супи, закуски, м’ясні запіканки, рибу та овочі. Порошок з розтертого висушеного гарбуза додають в домашню випічку, щоб поліпшити його смак і зовнішній вигляд.

Сушений гарбуз – загальні принципи приготування

Для сушіння придатні всі сорти гарбуза, але краще брати осінні, з товстою шкіркою. Вони сушаться швидше, і виходять дуже смачними.

Плід повинен бути цілісним, повністю дозрілим, без плям і ознак псування. Його потрібно добре вимити, розрізати на частини, вичистити м’якоть і насіння. Потім зрізати шкірку, а м’якоть нарізати. Як саме? Все залежить від конкретного блюда.

Варіанти такі:

• тонкими пластинками (чіпси);

• вузькими смужками по 5 мм товщиною (на супи, салати, овочеві та м’ясні страви);

• маленькими кубиками (на солодкі цукати).

Щоб приготувати гарбузове борошно, висушені пластинки або смужки потрібно подрібнити в ступці або прокрутити в м’ясорубці з дрібною решіткою.

Перед сушінням гарбузове шматочки можна обробити двома різними способами. Перший – це бланшировка. Підготовлені скибочки тримають в киплячій воді протягом двох хвилин. Завдяки бланшированию висушений гарбуз зберігає яскравий колір.

Щоб оберегти заготівлю від шкідників і псування, перед сушінням можна обробити шматочки гарбуза соляним розчином.

Для сушіння гарбуза в домашніх умовах підходить електрична або газова духовка, спеціальна сушка, аерогриль. Час і температура сушіння підбираються залежно від типу приладу, товщини шматочків і навіть сорти гарбуза. Середні показники температури – від 50° до 85°. Готова сушена гарбуз не липне до пальців, хоча зберігає еластичність.