Страви з рису та м’яса

Що приготувати з рису з м’ясом в духовці? Ідеї для кулінарного натхнення: рецепти страв з рису з м’ясом в духовці

Страви з рису та мяса

Поєднання рису і м’яса – класика світової кулінарії.

Ці два компоненти в одному блюді зустрічаються ледь не в кожній національній кухні світу.

Рис і м’ясо ідеально підходять один одному, і навіть не обов’язково запам’ятовувати напам’ять той чи інший рецепт рису з м’ясом в духовці, якщо, звичайно, немає конкретної мети приготувати оригінальне блюдо.

Сподобалося блюдо з рису з м’ясом в духовці – спробуйте вгадати, з чого воно складається, якщо не вдалося дізнатися точний рецепт.

Не вийде вгадати – вийде інша страва, нітрохи не гірше оригіналу.

Такі інгредієнти неможливо зіпсувати, та ще при запіканні.

Рис з м’ясом в духовці – основні принципи приготування

Неймовірно величезний асортимент страв з рису і м’яса залишається в стороні від уваги домогосподарок абсолютно незаслужено, і жінки обмежуються приготуванням плову, голубців, різотто і ще трьох-чотирьох страв. Між тим плов та голубці ще смачніші приготувати в духовці, отримавши абсолютно новий відтінок смаку. Крім того, страви, приготовлені в духовці, зберігають набагато більше корисних властивостей, ніж при варінні або смаженні.

Ще одна перевага приготування страв ів духовці полягає, крім вже перерахованих в економії часу. Якщо при варінні або смаженні страви треба стояти біля плити, закладати компоненти в певній послідовності, перемішувати, безперервно стежити, щоб не пригоріло, то приготування в духовці передбачає, в основному, одночасну закладку всіх компонентів і запікання в заданому температурному режимі. Якщо при цьому духова шафа оснащений таймером, то після того, як він включений, можна приступити до приготування наступної страви, або спокійно покинути кухню і зайнятися іншими справами, або просто відпочити.

Ще смачненьке:  Куряча печінка в соусі

Рис – інгредієнт, що поєднується практично з будь-якими видами продуктів, завдяки його нейтрального смаку. У кулінарії сорти рису розрізняють по твердості і вмісту крохмалю, що має значення для приготування тих чи інших страв з його використанням. Більш м’які італійські сорти застосовують для приготування різотто. Азіатські види, більш тверді, використовують для приготування розсипчастих пловів.

Попередні етапи обробки рису полягають в його ретельному промиванні. Зерно миють холодною водою, поки вона не стане прозорою, змиваючи при цьому надлишок крохмалю, після чого рис додатково витримують у воді для набухання і освіти більш твердої структури, яка дозволяє приготувати рис розсипчастим. Якщо для приготування страви необхідний клейкий рис, то досить нетривалого промивання, щоб видалити бруд з поверхні зерен. Для тефтелькою або фарш з рису його крохмалисті властивості дозволяють створювати клейку масу, яка зв’язує між собою компоненти фаршу. При нестачі крохмалю додають яйця або інші інгредієнти.

Що стосується решти компонентів страв з рисом, то перелік та опис основних етапів обробки настільки великі, що зручніше розповідати про це в кожному окремому з наведених нижче рецептів, щоб не обмежуватися вивченням теоретичних питань, та перейти до практичного питання – приготування страв з рисом і м’ясом в духовці.