Сир в мультиварці з кислого молока

Готуємо ніжний сир в мультиварці з кислого молока. Як зробити сир в мультиварці з молока, рецепти з ним

Сир в мультиварці з кислого молока

Аргументи на користь домашнього приготування сиру в принципі схожі з будь-якими закликами до раціонального та збалансованого харчування.

Використовувати для цих цілей мультиварку це, як звичайно, заощадити час і отримувати щоразу абсолютно ідентичний продукт.

Головне, щоб вихідні компоненти були якісними.

Сир в мультиварці з молока – загальні принципи приготування

• Готують сир в мультиварці не тільки з кислого молока. Для його приготування в такій «каструльці» можна брати як свіжий, так і злегка подкисший молочний продукт. Основна вимога до якості – молоко не повинно мати різкого неприємного запаху і не бути гірким. Краще всього використовувати домашнє молоко. Молочний продукт тривалого зберігання, що містять консерванти, які заважають швидкому створаживанию.

• Від жирності і якості молочного продукту залежить кількість і жирність сиру. Чим жирніше молоко, тим більше вихід сиру і відповідно вищий його жирність.

• Сир в мультиварці з кислого молока готуватися буквально за лічені хвилини. Виготовлення кисломолочного продукту з свіжого або злегка подкисшего молока забирає трохи більше часу. Такий молочний продукт спочатку слід довести до стану кисляку (створожить).

• Щоб прискорити процес згортання використовують спеціальні закваски або додають сметану. Після чого витримують молоко на певних програмах мультиварки для прискорення процесу та поділу кислого молока на сироватку і сирну масу. Часто для швидкого згортання молока використовують хлористий кальцій. Він не тільки швидко створаживает молоко, але і насичує вихідний продукт кальцієм.

• Далі зціджують сироватку і отримують сир. Для цього потрібна марля, складена в два шари, друшляк або сито і миска.

• Недолік сиру в мультиварці з кислого молока в тому, що його не можна довго зберігати і вживати без попередньої термічної обробки. Але з такого продукту можна приготувати смачні та корисні страви. Такі як овочевий террін або запіканку, їх рецептура описана нижче. Сир зі свіжого або злегка скисшего молока підійде для приготування десертів і морозива.