Повидло з антонівки

Різдвяних пирогів не обійтися без повидла з антонівки. Натуральне, унікальне яблучне повидло з антонівки на зиму

Повидло з антонівки

Антонівка – яблучко майже зимовий, ароматна, кисло-солодке.

Шкода, зберігається воно не особливо довго, зате повидло з нього і на смак чудова і в готуванні нескладне.

Якщо друзі-знайомі пропонують вам скриньку, а то і не один Антонівських яблук – погоджуйтеся, не замислюйтесь. Не з’їсте свіжими – приготуєте повидла, та такого, що дух захопить!

Повидло з антонівки на зиму – загальні принципи приготування

• Яблучне повидло для зимових заготовок можна зварити на плиті в товстостінній посуді, приготувати в духовці або мультиварці.

• Необов’язково використовувати якісні фрукти. Злегка прим’яті або зіпсовані яблучка також згодяться, якщо пошкоджені місця попередньо вирізати.

• Яблука нарізають часточками або половинками і видаляють з них насіння. Після попереднього приварювання або запікання в духовці, злегка охолоджені фрукти перетирають на металевому ситі, залишаючи в ньому шкірку, або перебивають блендером до однорідності, ретельно перемелюючи її. Нерідко очищені від шкірки шматочки без попередньої термічної обробки подрібнюють м’ясорубкою, пропустивши через саму дрібну решітку.

• Цукровий пісок і інші інгредієнти додають до вже подрібненим яблук. Норму цукру розраховують заздалегідь, зваживши підготовлені до подрібнення або привариванию яблука.

• Готують з антонівки на зиму не тільки звичайна, знайома всім з дитинства яблучне повидло. Дуже часто його смак відтіняють додаванням мускатного горіха, какао, кориці, лимонів або апельсинів.

• Щоб законсервувати повидло з антонівки на зиму, гаряче ласощі розфасовують тільки в сухі, заздалегідь стерилізовані банки і герметично закривають ретельно кипячеными кришками. Якщо ємності заздалегідь не стерилізують, то після розфасовки обов’язково прогрівають у духовці або витримують деякий час в киплячій воді, після чого закочують.