Пончики на дріжджах

Пончиками дріжджовими можна пишатись, а краще – пригоститися! Готуємо з начинкою і без пончики на дріжджах

Пончики на дріжджах

З пончиками на дріжджах доведеться повозитися. Результат, звичайно, буде набагато пишніше і легшим. Запасіться борошном і дріжджами і налаштовуйтеся на творчий лад, сьогодні у нас дріжджові пончики, а значить вже майже свято.

Пончики на дріжджах – загальні принципи приготування

• Дріжджове тісто для пампушок замішується на молоці, воді або кефірі з використанням свіжих або сипучих швидких дріжджів. Його готують класичним опарним способом або в один етап.

• Дріжджі змішують з борошном дуже рідко, практично завжди перед замісом їх розводять в малому обсязі теплою, рідкої основи і з’єднують з іншими складовими тільки після того, як дріжджову суміш підніметься пінної шапкою.

• Ретельно вимісити тісто на дріжджах, вимагає тривалого підйому при певних умовах: в теплому місці не на протязі. На цей час його обов’язково накривають полотном, щоб верх не покрився скоринкою.

• Вироби формують з розкачаного пластом тіста, видавлюючи заготовки склянкою, або відривають від нього невеликого розміру шматочки і скачують їх кулею. Для отримання пончиків у формі кілець, по центру видавленою склянкою заготовки вирізають невеличке отвір чаркою меншого діаметру. Пончики формують з начинкою або без неї. Часто начинкою, у вигляді вареної згущенки або варення, наповнюють вже готові пончики, використовуючи кондитерський шприц.

• Смажать пампушки на сковороді у великій обсязі рослинного жиру або у фритюрі. Щоб виробу добре просмажаться і не підгоріли, масло розігрівають на помірному вогні до 175 градусів. За один раз опускають в жир не більше чотирьох заготовок, щоб вони вільно плавали і не заважали один одному піднятися.

• Готові вироби, після того як вони трохи охолонуть, покривають спеціально приготовленої глазур’ю або густо посипають цукровою пудрою. Для більшої солодощі можна цілком обваляти їх в пудрі.