Квас з концентрату квасного сусла

Квас з концентрату квасного сусла – краще пиття в жарку погоду. Як приготувати квас з сусла для окрошки і пиття

Квас з концентрату квасного сусла

Квас – старовинний напій, який славиться своєю здатністю втамовувати спрагу і підтримувати сили людини.

Як ясно з назви, цей напій має кваситься, тобто бродити, чим і пояснюється його шипучесть і кислуватий, тонізуючий смак.

Щоб процес квашення пішов правильно, прийнято додавати в нього дріжджі, цукор або мед, закваску з чорного хліба або готове сусло.

Загальні принципи приготування квасу з концентрату

Приготування квасу не вимагає особливих кулінарних талантів. Готується він нескладно, можна доручити навіть дитині. Головна проблема – вибрати відповідний температурний режим, так як ставити на спеку квас не варто, але і в дуже прохолодному місці він буде бродити надто вже довго. Однак коли ця проблема буде вирішена, ви зможете радувати домашнім квасом з концентрату квасного хоч кожен день. Чому краще готувати квас з концентрату квасного сусла? Тому що на приготування напою з закваски потрібно близько п’яти діб, а квас з концентрату квасного можна приготувати дня за два-три.

Крім цих двох варіантів (на суслі і на заквасці) квасу, який називається хлібним, так як готується на основі житнього хліба, зерна або житнього борошна, існує величезна кількість фруктових, ягідних, овочевих квасов: яблучний, смородиновий, грушевий, буряковий, обліпиховий, навіть березовий – на основі березового соку. Там бродіння забезпечується також дріжджами і, часто, шматочком житнього хліба, але сусло зазвичай в ці види квасу не додають.