Котлети з річкової риби

Соковиті і хрусткі, смачні по-домашньому – котлети з річкової риби. Здивуйте гостей і домашніх котлетами з річкової риби

Котлети з річкової риби

Філе прісноводних риб – відмінна основа для котлетної маси.

Напевно вам знайомі люди, які відмовляються від рибних страв з причини наявності дрібних кісточок.

У рибних котлетах, при мінімумі вправності кухаря, такого незручності не існує.

Переваги м’якоті прісноводних видів риб для приготування фаршу, насамперед у гарантованій відсутності алергії.

На жаль, деякі види морських риб цим грішать. Великі види, до того ж мають досить твердою м’якоттю, так що котлетки з них дуже схожі на звичайні, м’ясні.

Котлети з річкової риби – загальні принципи приготування

• Котлети з річкової риби смажать на сковороді в невеликій кількості добре розпеченого масла. Іноді котлети піддають подвійний кулінарній обробці – злегка обсмажують, а потім доводять до готовності в духовці.

• Фарш для рибних котлет в основному готують з філе сирої річкової риби. Але якщо беруть дуже дрібну рибку, то спочатку її відварюють. Так легше відокремити від м’яса дрібні кістки.

• Перед подрібненням рибу очищають від лусочок, прибирають плавники, хвіст, всі нутрощі, голову і зрізають філе. З нього і готують рибний фарш.

• Перш ніж зайнятися чисткою, тушки ретельно обмивають водою, намагаючись якомога краще видалити слиз з поверхні. Луску прибирають, проводячи ножем проти лусочок, починаючи від хвоста до голови. Спочатку зрізують всі плавці, так як вони у прісноводних видів риб гострі і ними можна поранитися.

• Після того як зняли луску, видаляють голову – відрубують ножем і виймають нутрощі. Розрізати черевце слід обережно, намагаючись не заводити ніж занадто глибоко. Інакше можна пошкодити жовчний міхур, м’ясо стане гірким і рибу, швидше за все, доведеться викинути.

• Філе відокремлюють вже після того, як рибу очистили і випатрали. Для цього тушку кладуть на обробну дошку і прорізають м’якоть до хребта. Розріз можна робити як з боку хвоста, так і з голови. Потім ведуть ніж по хребту і зрізують м’якоть разом з ребрами, перерізаючи їх у підстави. Після цього тушку перевертають хребтом вниз і відокремлюють друге філе.

• На фарш річкову рибу двічі перекручують на дрібній решітці м’ясорубки або перемелюють блендером. Можна м’ясо дрібніші порубати ножем. При цьому потрібно добре оглядати кожен шматочок на наявність в ньому дрібних кісточок і прибирати їх.

• Разом з філе подрібнюється і цибулю. Виняток – якщо його потрібно пасерувати.

• В котлетний фарш з річкової риби обов’язково кладуть цибулю і яйця. Також можна додавати сир, манку, крохмаль, борошно та білий або житній хліб. Його обов’язково вимочують у воді або молоці.

• Котлети з річкової риби добре подавати гарячими, але смачні й охолоджені, з гарніром і без нього, під соусом.

• Смажена картопля, відварений рис або картопляне пюре найбільш підходящі гарніри до таких котлет.