Компот з груш

Компоти з груш – не так просто, як може здатися. Запасаем осінній урожай в компотах з груш на зиму

Компот з груш

Грушеві компоти, якщо заголовний фрукт залишається в гордій самоті, бувають дуже смачні, але виглядають досить блідо.

В залежності від сорту, напій може набувати навіть блакитнуватий відтінок. Підфарбувати і додатково відтінити смак дозволяє додаток ягід.

Втім, якщо ваші домашні не настільки вибагливі, то достатньо підібрати рецепт з відповідного сорту і ароматний фруктовий відвар буде зустрінутий «на ура»!

Компоти з груш – загальні принципи приготування

• Грушеві компоти для повсякденного вживання і закачування на зиму готують з будь-якого сорту груші. Винятком є пізні зимові сорти, які знімаються з дерев недозрілими і зберігаються тривалий час.

• Для компотів можна використовувати як дрібноплідні, так і великоплідні сорти. Великі фрукти розрізають на часточки, а дрібні використовують цілими. Якщо шкірка плодів надмірно жорстка, а компот буде заготовляти на зиму – її зрізують.

• Грушеві компоти підсолоджують цукром-піском або медом. Цукор додають у холодну воду і в цьому сиропі проварюють фрукти, а мед розводять у вже готовому відварі.

• Грушеві компоти часто варять у поєднанні з іншими фруктами або ягодами. Незвичайним смаком володіє грушевий компот, приготований з цитрусовими (апельсинами). Дуже часто напій ароматизують корицею, ваніллю, м’ятою або розмарином.

• Для консервації на зиму фрукти закладають тільки в стерильні банки і укладають щільно. Щоб компоти зберігалися тривалий час і не вибухнули, перед тим як залити сиропом плоди їх кілька разів заливають окропом, а потім витримують в ньому не менше 10 хвилин. Закатують ємності кипячеными металевими кришками. Після цього банки щільно загортають ковдрою, встановивши на кришки, і витримують під ним дві доби.