Компот з черноплодки з яблуками на зиму

Компот з черноплодки з яблуками на зиму – мінімум турбот, максимум смаку. Варимо «Алтайський» компот: яблука з чорноплідної горобини

Компот з черноплодки з яблуками на зиму

Чорноплідна горобина… від однієї назви на душі стає млосно, а на розум приходять осінні пейзажі. Та й справді, яка ж це краса – милуватися у вікно осінньою негодою, попиваючи ароматний, трохи терпкуватий компот. Або посеред січневої хуртовини відкрити заповітну пляшку, на радість дітлахам.

Заготівля компоту з яблук з чорноплідної горобини на зиму – загальні принципи приготування

• Заготівля компотів на зиму копітка і трудомістка робота. Щоб напій простояв тривалий час, перед консервуванням ретельно перебирають сировину, бракуя зіпсовані, гнилі ягоди горобини і побиті червоточина яблука.

• Відсортовані ягоди і фрукти ретельно промивають звичайною проточною водою. Сильно забруднені – попередньо замочують, а потім миють. Після промивання обов’язково дають воді повністю стекти.

• Деякі рецептури вимагають бланшування ягід та яблук в киплячій воді. Робити це рекомендується в алюмінієвій або емальованому каструлі.

• Для консервування використовують стерильні скляні банки, оптимальним обсягом 3 л. Зрозуміло, ємності повинні бути цілими, без тріщин, горлечко банки так само не повинно бути надколото. Їх ретельно промивають, обов’язково гарячою водою з миючими, неагресивними засобами, ретельно обполіскують і ставлять шийкою вниз на рушник, щоб вони добре обсохнули. Потім сухі банки стерилізують, встановивши на решітку, що лежить на каструлі з киплячою водою. Кришки для консервування кип’ятять окремо, не менше 10 хвилин.

• Заповнюють банки не менш ніж наполовину. Спочатку укладають більш щільні плоди, а горобину засипають зверху. Закладені в банки ягоди і фрукти заливають киплячим сиропом по саме горло і герметично закупорюють ручної закаточной машинкою.

• Деякі види готується компоту з яблук з чорноплідної горобини на зиму пастеризують. Для цього заповнені ємності встановлюють на дерев’яні грати, покладену на дно підходящою за обсягом каструлі, і заливають по плечики гарячою водою. Потім доводять її до температури 85-90 градусів і пастеризують напій вказана у рецептурі час.

• Після закачування ємності слід перевернути вниз шийкою і добре укутати щільною тканиною або ковдрою, щоб на більш тривалий термін утримати тепло в банках. Це забезпечує додаткову стерилізацію закаткам.