Кисіль з геркулесу

Кисіль з геркулесу – користь у кожній ложці. Підбірка кращих рецептів киселя з геркулесу

Кисіль з геркулесу

Кисіль з геркулесу – страва російської кухні, яку готували ще наші далекі предки. Однак згодом цей напій втратив свою популярність, адже це не тільки ситний напій, але ще і неймовірно корисний. У ньому міститься багато мікроелементів і вітамінів, необхідних для нормальної роботи всього організму.

Кисіль з геркулесу – основні принципи приготування

Напій готують на воді, кефірі або молоці. Геркулес можна використати звичайний, або швидкого приготування.

Для початку готують закваску. Пластівці геркулеса висипають на сито або друшляк і промивають під краном. Потім їх поміщають в досить глибоку ємність і заливають кип’яченою водою. Рівень рідини повинен бути вище пластівців на три сантиметри. В отриману суміш додають невеликий шматочок житнього хліба.

Ємність накривають кришкою і залишають в теплі на дві доби, щоб почався процес бродіння. Цей процес можна прискорити, якщо в пластівці додати пару ложок кислого молока або кефіру.

Через відведений час пластівці подрібнюють, пропустивши їх через сито, або перебивши блендером.

Отриману закваску переливають у чисту банку і залишають на кілька годин у холодильнику. Коли закваска розшарується, прозору рідину зливають, а густу використовують для приготування киселю.

У гаряче молоко або воду вливають закваску. Кількість залежить від того, який густоти ви хочете отримати кисіль. Перемішують і ставлять на повільний вогонь. Постійно помішуючи, щоб не було грудок, доводять суміш до кипіння.

Кисіль з геркулесу можна зробити солоними, або додати в нього цукор, мед або згущене молоко. Для різноманітності в напій можна додати сухофруткы.