Качка в духовці у фользі

Качка в духовці у фользі – відмінний святковий вибір! Рецепти качки в духовці у фользі: секрети смачної фарширування і запікання

Качка в духовці у фользі

Звичайно, смак запеченого м’яса птиці знайомий багатьом народам, що населяють планету, але в традиціях російської кухні качка в духовці у фользі – майже генетична пам’ять рецепта запеченої птиці, тому що в такому способі запікання зберігся старовинний секрет, властивий тільки російської технології теплової обробки продуктів.

М’ясо качки – досить жирне, тому якщо її засмажити на відкритому вогні, то жир стече, а птах стане сухою, жорсткою і несмачною.

До того, як російська піч міцно увійшла в східнослов’янський побут, м’ясо смажили на вугіллі багаття. В ті часи існувало таке блюдо: теля фарширували поросям, порося поміщали гуся, гуся – перепела, або те, що вдавалося добути на полюванні. Цілком можливо, що запечена таким способом качка звернула на себе увагу. Пізніше, коли пройшли часи такої нестримної язичницької розкоші, і предки стали обмежувати свої трапези одним видом м’яса, видобуток або домашню птицю почали облепливать глиною, перед запіканням.

У такого способу приготування м’яса було безсумнівне переваги: воно не пригорає зовні і пропекалось всередині, тому що шар глини підтримував потрібну температуру і вологість. Після такого запікання досить було збити глиняну оболонку, яка легко віддалялася разом з пір’ям – і страва готова. Кулінарний прогрес прийшов з переходом до осілого життя і появою печі, яка і зігрівала, і годувала.

У раціоні з’явилася борошно, з якої робили тісто і пекли хліб. Замість глини, дичину стали обертати житнім тістом і запікати її в печі. Качку томили в тістовій оболонці, на гарячому вугіллі.

Після того, як російський цар «прорубав вікно в Європу», місцеві, придворні стряпухи, в боротьбі з професійними конкурентами, привезеними на панські кухні з освіченої Європи, освоїли нові кулінарні технології, збагативши російську кухню широким і більш вишуканим асортиментом страв, але тим не менш, зберігши при цьому традиції приготування їжі в російської печі. Незважаючи на відсутність технічного прогресу, російська піч була створена таким чином, що сучасну СВЧ, по функціональним можливостям, цілком можна порівняти з її далекою родичкою» — російською піччю.

Харчова фольга – корисний винахід, не прийшло на зміну, а в допомогу домогосподаркам і досвідченим кулінарам. Цей кухонний аксесуар дозволяє створити в духовці ефект російської печі. Вона утримує задану температуру, одночасно доводячи страву до готовності всередині і не дозволяючи йому підгоріти зовні. Крім того, використання фольги при запіканні дозволяє заощадити час на приготуванні тіста, позбавляє від необхідності чистити посуд від пригорілого жиру.

Зручно. Але смак ароматного тесту фольга не замінить. Тому тут вже треба вирішувати питання про уподобання в індивідуальному порядку.

Тим часом переходимо до наступного питання.