Різдвяне печиво

Бабусині рецепти різдвяного печива з пісочного тіста. Готуємо традиційне різдвяне печиво

Різдвяне печиво

Традиція пекти барвисте ароматизоване печиво до Різдва, зовсім не нова. А ось більшість популярних нині рецептів, як раз прийшли до нас з європейських країн. Їх відрізняють від традиційних печива застосування прянощів і способи прикраси.

Загальні принципи рецептів різдвяного печива

• Різдвяне печиво – солодка, ароматна, оригінально оформлена випічка. У наведених рецептах різдвяного печива за основу взято пісочне тісто.

• Його готують з додаванням цукру, яєць і вершкового масла, яке іноді замінюють якісним маргарином. Особливий аромат святкового печінкою додають різні наповнювачі: кардамон, гвоздика, кориця, імбир або ваніль. Для поліпшення смаку додають мед, горіхи, родзинки.

• Тісто розкачують тонкими пластами і вирізують з них формочками або за спеціально складеним шаблоном різні фігурки, частіше зірки. З шматочків тіста так само формують кульки. Заготовки печива поміщають на деко в розігріту до рекомендованих 180 градусів духовку і випікають вказана у рецептурі час.

• Різдвяне печиво після охолодження прикрашають цукрової або шоколадною глазур’ю. Ще його готують з варенням, яким склеюють випечені заготовки або заповнюють їм порожнечі у вже склеєних білками випечених заготовках. Готують різдвяне печиво і з марципанової начинкою.

• Особливість різдвяного печива, насамперед, у його оформленні. Для нього використовують пофарбовану харчовими барвниками цукрову глазур або розтоплений шоколад. Ними заливають повністю або наносять на поверхні різноманітні малюнки, видавлюючи через кондитерський шприц. Нерідко випечені у вигляді шестикінечних зірочок заготовки склеюють цукровою глазур’ю у вигляді ялинок.