Фрикадельки в томатному соусі

Малюсінькі і смачненькі: фрикадельки в томатному соусі. На жаровні, сковороді і в горщиках – рецепти фрикадельок в томаті

Фрикадельки в томатному соусі

Фрикадельки – популярне блюдо і… загадкове.

Різні джерела по-різному описують їх відмінність від тюфтельок, так і в самих рецептах чимало плутанини.

Сходяться вони хіба що лише в тому, що «кульки з фаршу», розміром менше волоського горіха – це фрикадельки, все що більше, відноситься до тефтелі.

Ще, мабуть, відмінність в тому, що фрикадельки найчастіше використовують для збільшення ситності супів.

У нашій підбірці рецептів – фрикадельки, як самостійні м’ясні та рибні страви.

Фрикадельки в томатному соусі – загальні принципи приготування

• Фрикадельки готують з м’ясного або рибного фаршу, його можна купити вже готовим в магазині, а можна перемолоти м’ясорубкою самим. З магазинного фаршу готувати, звичайно, швидше, але смак страви значно відрізняється.

• Якщо фрикадельки приготувати тільки з фаршу, вони вийдуть занадто щільними і сухими. Тому незалежно від виду м’яса або риби, для надання соковитості і пухкості у фарш додають пасеровану або сирий, перекручений цибуля, сир, відварений рис, панірувальні сухарі або розмочений у молоці зачерствевший білий хліб.

• Злегка зволоженим у воді руками з фаршу сформировывают невеликі, зазвичай не крупніше волоського горіха, кульки і надалі готують їх відповідно до рецептури.

• Томатний соус готують на основі томат-пюре, свіжих томатів або томатного соку. У соуси для фрикадельок можна додавати гриби, перемелені в муку горіхи.

• Соуси і фарш окремо трохи солять і трохи перчать. Також додають, попередньо порубавши, зелень, або посипають їй страву до готовності, перед тим як дати настоятися.

• Готувати фрикадельки в томатному соусі можна на сковороді, в каструлі, запікати в горщиках або формі, щільно закривши їх листом фольги.