Домашня настоянка з яблук

Домашня настоянка з яблук – швидко, корисно, доступно, чарівно! Основні способи приготування домашньої настоянки з яблук

Домашня настоянка з яблук

Історія появи настоянок, без перебільшення, пов’язана з магією, тому що стародавніх лікарів вважали чаклунами і магами – швидше за все, їм належить ідея приготування лікувальних засобів, які готувалися з трав, коренів, листків і плодів. Спочатку це були водні настої.

Пізніше, з появою спирту стали готувати лікарські настоянки з більш тривалим терміном зберігання.

Пік поширення лікувальних настоянок припав на епоху середньовіччя, а їх секретні рецепти, вийшовши зі стін монастирів, поступово настільки видозмінилися, що до їх лікувального призначення приросла нова функція – служити елементом застілля, доставляти радість і задоволення.

У цей період асортимент настоянок розширився настільки, що дана категорія напоїв практично не піддається точної класифікації.

Крім настойок, наприклад, відомі лікери і бальзами – алкогольні напої, схожі з технології приготування з настоянками.

З’явившись в десятому столітті на території нашої країни, як ліки, технологія настоянок з часом стала використовуватися для поліпшення запаху самогону.

Продовжуючи виконувати роль ліки, настоянка перетворилася в новий, вдосконалений алкогольний напій, а список інгредієнтів для її приготування істотно розширився – крім трав’яних компонентів, до складу напою стали додавати фрукти і ягоди, мед.