Домашня дріжджова самса – соковитий східний пиріжок. Прості рецепти самси з м’ясом, куркою, сиром

Самса – дивно соковиті і ароматні східні пиріжки у вигляді трикутників з листкового тіста. Традиційно для їх приготування використовують прісне листкове тісто, але і з дріжджового вони виходять не менш смачними. Начинок для самси існує величезна безліч, нерідко певна начинка використовується в особливих випадках, служить символом достатку сім’ї або шанобливого ставлення до гостя.

Домашня дріжджова самса – соковитий східний пиріжок. Прості рецепти самси з мясом, куркою, сиром

Дріжджова самса – загальні принципи приготування

Для самси можна приготувати дріжджове тісто самостійно або ж скористатися готовим купівельними напівфабрикатом. При виборі рецептури зверніть увагу, що листкове тісто готується на дріжджах кількома способами. Виберіть для себе найбільш підходящий рецепт тіста і скомпонуйте з сподобалася начинкою.

Оригінальна начинка самси – м’ясо. Незважаючи на це, її нерідко готують та з іншими начинками, наприклад сиром або сиром. М’ясо ріжуть дуже дрібно, гостро відточеним ножем, практично ніколи не використовують перемелений м’ясорубкою фарш. Готова мелена маса у вигляді напівфабрикату використовується, якщо дуже важливо заощадити час.

М’ясна начинка повинна бути соковитою – в цьому родзинка східного пиріжка. З цією метою в неї додають багато подрібненого цибулі, при необхідності підливають воду.

Дріжджову самсу формують у вигляді трикутника з круглої або квадратної заготовки. Перед випічкою поверхню покривають збовтаним яйцем і присипають кунжутом. Можна використовувати як світлу, так і темну кунжутне насіння або їх суміш.

Випікають самсу в духовці, розклавши по промасленному або застеленному пергаментом деку. Перш ніж помістити в духову шафу пиріжки, температуру в ньому піднімають до рекомендованої по рецептурі. Не можна ставити вироби з дріжджового тіста в холодну духовку, вони не піднімуться, ще не рекомендується відкривати дверцята в першу чверть години.