Долма в мультиварці

Долма в мультиварці – ось це голубці! Рецепти різної долми в мультиварці і не тільки з виноградного листя

Долма в мультиварці

Долма – мініатюрні голубці, які в класичному варіанті готуються з виноградного листя.

Але все частіше можна зустріти інші варіанти цього чудового блюда. Приготувати його можна різними способами і в мультиварці. Скористаємося диво-каструлькою?

Долма в мультиварці – загальні принципи приготування

Начинка для долми завжди готується з м’ясом. Овочеві варіанти фаршу не вражають народи Кавказу. У класичному варіанті використовувалася баранина. Але все частіше страву готують з яловичиною, куркою, свининою. У фарш також кладуть відварений рис, різні овочі, спеції.

Долму готують на програмі гасіння. Заливають фаршировані згортки бульйоном або соусом. Для соусу використовують томати, сметану, овочеві суміші. Іноді просто гасять долму з невеликою кількістю води. Заливати в мультиварку краще відразу окріп. Рідина теж потрібно посолити, можна додати будь-які спеції, зелень.

Як ліпити долму

Листя виноградні можуть використовуватися свіжі або мариновані, слідуємо рецептом. З кожного видаляється тверда плодоніжка. У підстави викладається м’ясний фарш у вигляді невеликої трубочки. По черзі загинаємо листок всередину з кожного боку, потім просто скручуємо рулет трубочкою. Сформована долма укладається в каструлю, в нашому випадку в мультиварку, швом донизу. Робити це потрібно акуратно, щоб листок не розвернувся.